14. TJ Jiskra Kocbeře 18 28:78 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Sokol Staré Buky 4:4 (1:3) pk 3:2

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 6. 10. 2019 od 16:00

Po minulém neslavném venkovním zápase jsme opět potřebovali zabodovat doma, a to se nám v nervózním a důrazném utkání nakonec podařilo. Výhra sice „pouze“ za dva body, ale po úvodních 18. minutách by tuto výhru bral asi každý. Vstup do zápasu jsme totiž měli velmi nepovedený až tragický, a to ještě používám slabá slova. Po chybách v obranné hře, především při vzdušných soubojích a následně propadlých či odražených balonech, jsme totiž lehce prohrávali 0:3. Měli jsme však také do té doby určité náznaky šancí, a tak pro nás nebyl tentokrát zápas ztracen. Do utkání jsme se vrátili proměněným pokutovým kopem, který nás ještě více nabudil a naopak hosty lehce znervóznil.

Ještě blíže k vyrovnání skóre jsme se přiblížili po 5 minutách druhé půle a zbývalo tedy dostatek času na další šance a góly. V této fázi hry nám hosté hru také poměrně usnadňovali, neboť veškeré míče jsme prakticky vyhrávali a získávali my. Další šance tak na sebe nenechaly dlouho čekat a několik nadějných náběhů za obranu a dokonce i jeden vstřelený gól bylo zastaveno jen z důvodu opakovaně zdviženého praporku pomezního rozhodčího. To mělo pochopitelně nervózní odezvu jak na hřišti, tak u domácího diváctva. Diváci se tak přesunuli blíže asistentovi rozhodčího, aby měli stejný úhel pohledu jako on (no spíše, aby mu i od plic rovnou vysvětlili své stanovisko na situace, které byly přinejmenším hodně sporné, někdy až za hranou). Zápas se tím stal ještě vyhrocenějším, docházelo k častým přerušením hry vlivem faulů z obou stran. V takovém stylu rychle uteklo 30 minut zápasu, než si další balon za obranou našel Tomáš Klaban a rázem bylo srovnáno na 3:3. Navíc vstřeleným gólům z naší strany ještě neodzvonilo a po kombinační akci sice z úhlu, ale z bezprostřední blízkosti skóroval Martin Valnoha. Aby však bláznivému utkání nebyl konec, podařilo se hostům po sérii standardních situací také počtvrté skórovat. V penaltách se úspěšnost střelců přelévala z jedné strany na druhou, bonusový bod však nakonec zůstal v domácím stánku.

Takovýto vstup do utkání si v dalších zápasech rozhodně nesmíme dovolit, na druhou stranu je třeba mužstvo pochválit, že se ani po hororovém úvodu nevzdalo.

Komentář zápasu hosté: Komfortní vedení 3:0 v 18. minutě jsme trestuhodně prohospodařili.Ve 2. poločase jsme předvedli špatný výkon,domácí nás za to potrestali a utkání otočili,naštěstí jsme ještě dokázali v poslední minutě utkání vyrovnat.

Sestava: Brožíček Martin, Kovář Miloš (64. Janda Petr), Komárek Petr, Janáček Jaroslav (C), Klaban Tomáš, Strnad Libor, Komárek Ladislav, Poutník Michal (65. Aubrecht Jindřich), Valnoha Martin, Machačný David, Dyčenko Vítek

Střelci: 26. Janáček Jaroslav (Pokutový kop), 49. Klaban Tomáš, 82. Klaban Tomáš, 89. Valnoha Martin - 6. Dušek David, 16. Dušek David, 18. Pálinkáš David (Pokutový kop), 91. Záplata Lukáš