14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Sokol Bílá Třemešná 6:1 (3:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 20. 10. 2019 od 15:30

Po, pro některé, překvapivé venkovní výhře jsme chtěli tyto získané body potvrdit v domácím zápase proti mužstvu Bílé Třemešné a tento cíl se nám podařilo splnit. Soupeři se v tomto ročníku zatím příliš nedaří, v předchozím kole však porazil rezervu Dvora Králové, tudíž jsme se měli na pozoru.

Od úvodu jsme vsadili na rychlost v přechodové fázi a celkem se nám i dařilo přihrávkami za obranu rozbíhat naše rychlé hráče. Zároveň jsme na začátku hry vyhrávali drtivou většinu osobních soubojů a měli tak častěji míč ve svém držení. První vstřelený gól tak na sebe nenechal dlouho čekat a samostatný nájezd z mírného úhlu v podání Tomáše Klabana byl zakončen přesně. Další uklidnění do našich řad přinesla obdobná situace, Tomáš byl u balonu o chvíli dříve než hostující gólman a penalta a posléze druhý gól byly na světě. Měli jsme ještě nějaké šance, na druhou stranu při nás stálo dvakrát štěstí při střele a hlavičce, které v nepříjemném podzimním slunci skončily na brankové konstrukci. Dvoubrankové vedení bylo příjemné, stále jsme se však snažili o aktivitu, neboť podobný průběh byl i v posledních dvou vzájemných zápasech a z nich jsme nakonec vždy odcházeli poraženi. Historie se však již neopakovala, neboť se nám tentokráte do poločasu povedlo odskočit už na 3:0, když se dorážkou prosadil Michal Poutník.

Do druhé půle jsme šli opět s cílem zachytit úvod a ideálně další brankou již rozhodnout, na tuto situaci jsme si počkali do 69. minuty, kdy se při rohovém kopu na malém vápně objevil nikým nehlídaný Láďa Komárek a hostující brankař na hlavičku z blízka neměl šanci reagovat. Další příležitosti pak přicházely již v hojnějším počtu, především šance Míly Kováře či Petra Komárka po navýšení skóre přímo volaly. Střelecky se tak prosadili jiní, nejprve Lukáš Klaban a posléze svým druhým gólem Michal. Lehce mrzet tak mohla jen inkasovaná branka z dlouhého autového vhazování, při které chyběl dostatečný důraz v předbrankovém prostoru.

Do konce podzimní části zbývá odehrát poslední dvě kola, v tom předposledním přivítáme opět na našem hřišti protivníka z Úpice, který se výsledkově zvedá a bude chtít jistě u nás zabojovat o další body

Komentář zápasu hosté: Nemyslím si, že by herně duel odpovídal konečnému výsledku. Děláme ale strašidelné chyby. Soupeři jsme cestu za vítězstvím ohromně usnadnili. Každopádně domácí vyhráli naprosto zaslouženě a my jim gratulujeme.

Sestava: Brožíček Martin, Dyčenko Vítek, Janáček Jaroslav, Janda Petr, Strnad Libor, Poutník Michal, Komárek Ladislav, Komárek Petr (C), Aubrecht Jindřich (56. Machačný David), Kovář Miloš (74. Valnoha Martin), Klaban Tomáš (56. Klaban Lukáš)

Střelci: 8. Klaban Tomáš, 16. Janáček Jaroslav (Pokutový kop), 37. Poutník Michal, 69. Komárek Ladislav, 75. Klaban Lukáš, 84. Poutník Michal - 78. Vais Lukáš