13. FC Vrchlabí B 18 25:61 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 18 28:78 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Sokol Železnice A 2:3 (1:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 19. 8. 2018 v 17:00

sestava:  Brodský, Valnoha, Janáček (C), Komárek L., Strnad, Klaban L., Komárek J., Machačný (´81 Nýč), Klaban T., Poutník, Dřímal J.

střelci: 25. Dřímal Jan, 60. Klaban Lukáš - 56. Beránek Michal, 84. Klouza Roman, 90. Klouza Roman

V prvním domácím utkání jsme ve slunečném nedělním odpoledni přivítali hosty z nedaleké Železnice. Tedy tým, který v poslední době zapracoval především na organizaci hry a fyzické připravenosti. Chtěli jsme, a dle průběhu hry také měli, uspět a připsat si bodový zisk.

Od úvodu jsme se snažili o kombinační hru s využíváním křídelních prostor, což se nám i v první půli poměrně dařilo. Vytvořili jsme si několik střeleckých příležitostí a dostali se tak i do zaslouženého vedení, kdy s balonem za obranu gólově naložil Jěňa Dřímal. I nadále jsme produkovali aktivní hru, ovšem nepodařilo se nám ji přetavit v další vstřelenou branku, což se spolu se dvěma fatálními chybami v závěru zápasu ukázalo alfou a omegou našeho konečného bodového neúspěchu. Hosté hrozili převážně jen vhazovanými auty do šestnáctky a tak byl rezultát prvního poločasu tedy „pouze“ 1:0.

Do druhé půle jsme nevstoupili již tak kvalitně a úvodních 10 - 15 minut začali více vystrkovat růžky i hráči Železnice. Trest v podobě vyrovnávací branky pak přišel po centru na zadní tyč, kde jsme nezachytili náběh hostujícího hráče. Větší uklidnění na kopačky a opětovný náskok nám naštěstí po chvíli po vybojovaném balonu dala dorážka Lukáše Klabana. V této fázi utkání jsme měli opět možnost odskočit do dvoubrankového vedení. O tom, že z nadějně rozehraného zápasu vyjdeme bodově úplně naprázdno, pak rozhodl jeden nedůraz a jedna hrubice. Pro nás studená sprcha, která však v horkém počasí neosvěžila. Když se nám v posledním závaru nepodařilo prostřelit bránící hráče, musel následovat závěrečný hvizd hlavního arbitra.

Utkání lze ohodnotit krátce: velká škoda. Nezbývá než se z tohoto utkání poučit do dalších zápasů, pokračovat v poctivé tréninkové práci a úspěchy i v podobě bodů budou následovat.

Komentář hosté (Vladimír Blažej, trenér): "Stručně řečeno, vyhrál šťastnější. Po první půli by si na nás komunita sázkařů nevsadila ani pověstný pětník. Hráli jsme velmi staticky, hazardovali jsme se všemi standardními situacemi, vytvářeli jsme díry v obranném bloku špatným řešením prostorového bránění. Kopidlno nás školilo po stranách, museli jsme reagovat změnou rozestavení po přestávce, na kraje zálohy jsme nasadili oba rychlejší hráče, změnili útočnou vazbu a stáhli Bucka na levého beka. Povedlo se střídání, oba noví hráči zařídili přihrávkami všechny góly, Petr Bičiště realizoval dva ukázkové centry, ze kterých jsme vytěžili první i druhý gól. Režii v závěru vzal do rukou 17-letý dorostenec Roman Klouza, který mazácky proměnil obě své velké šance. Vím z minulého duelu, co to je, dostat branku v úplném závěru a zcela chápu pocity trenéra soupeře. Domácí zřejmě doplatili na horší fyzičku, v posledních dvaceti minutách jim přestala pracovat efektivně záložní řada a to se okamžitě projevilo. Přece jen určitá míra trénovanosti většiny našich hráčů se projevila a to je pozitivní faktor. Musím však konstatovat, že na počátku sezóny jsme byli opět v poměrně nekomfortní personální situaci, kromě Honzy Bartoše nám chyběli Lukáš Haken, Dan Král i Patrik Crha a v kombinaci se souběžným zápasem rezervy to nebylo úplně jednoduché ke zvládnutí. Proto si vítězství na půdě motivovaného nováčka velmi cením, byť ještě jednou opakuji, bylo šťastné."