13. FC Vrchlabí B 18 25:61 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 18 28:78 7

Kompletní tabulka

TJ Jiskra Kocbeře - FK Kopidlno A 1:1 (pk 3:5)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, sobota 8. 9. 2018  od 14:15 v Poříčí u Trutnova

Sestava: Kovář Miloš, Komárek Ladislav, Janáček Jaroslav (C), Valnoha Martin, Strnad Libor, Klaban Lukáš, Machačný David (85. Dřímal Tomáš), Komárek Jan, Klaban Tomáš, Poutník Michal (75. Dyčenko Vítek), Šoltys Radek (56. Havelka Miloslav)

Střelci: 15. Šmíd Zbyněk - 21. Klaban Tomáš

Dalším venkovním zápasem byl pro nás výjezd do Poříčí u Trutnova, na jehož hřišti hraje svá utkání tým TJ Jiskra Kocbeře. Vzhledem k postavení v tabulce jsme potřebovali již zabrat i výsledkově a věřili tedy v plný bodový zisk.

Zápas celý se odvíjel vlastně od toho, co hráčům dovolí hřiště. Na suchém a velmi hrbolatém terénu byla prakticky jakákoliv kvalitní kombinační hra neřešitelná a obě mužstva se tak často musela uchylovat k nakopávaným balónům. Z počátku jsme měli územní převahu, do větších šancí jsme se však nedostávali a tak jak už bývá u nás „dobrým“ zvykem, po naší chybě skórovali lehce domácí. Nám se naštěstí podařilo krátce poté vyrovnat, kdy u balónu za obranu byl dříve Tomáš Klaban než domácí gólman a s nabídnutou šancí zdárně naložil. Od té doby již byla hra vyrovnaná, my jsme se snažili využít naší rychlosti, soupeř pak především usměrňovat hru přes zkušeného hráče Kilevníka. Obě mužstva si vytvořila spíše jen náznaky šancí, stav se tedy do poločasu neměnil.

Druhá půle byla opět plná hlavičkových a osobních soubojů a vedení se mohlo přiklonit k oběma mužstvům. Z pohledu jasných gólových situací jsme měli přeci jen převahu, Tomášovi po kličce brankáři a střele do prázdné byl vykopnut míč z brankové čáry, opět jsme nebyli schopni dopravit míč do sítě z penaltového puntíku a Míla z velkého vápna prázdnou branku o kousek přestřelil. V závěru nám mohlo zatrnout při standardní situaci před naším velkým vápnem, naštěstí stal Míla v brance na správném místě. Stav se tedy ve druhém poločase nezměnil a po remíze 1:1 se šlo na střelbu pokutových kopů. Tentokráte jsme v rozstřelu zabrali, všichni exekutoři (Strnad, Klaban T., Dřímal T., Janáček, Havelka) penalty poslali do sítě, a jelikož domácí neproměnili hned první „desítku“, druhý bodík byl náš.

Z hlediska hry je remíza spravedlivá, žádné mužstvo si nevytvořilo déletrvající tlak. Z mého pohledu si pak plusový bod zasloužil vzhledem k většímu množství tutových šancí více náš tým.

Komentář domácí: Opět jsme napsali další kapitolu do sbírky domácích trápení. Na velmi nerovném a tvrdém terénu se nám nedařilo vůbec kombinovat a tím jsme prakticky vyřadili ze hry naše technické hráče. Soupeř byl živější a chtěl v utkání vyhrát více než my, proto je rozdělení bodů spravedlivé.