TJ Jiskra Kocbeře vs FK Kopidlno

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00
Místo: Kocbeře

TJ Dvůr Králové B - FK Kopidlno A 0:2 (0:1)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 23. 9. 2018 od 13:30

Střelci: 37. Klaban Tomáš, 54. Machačný David

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Strnad Libor, Klaban Lukáš, Komárek Ladislav, Komárek Petr (70. Komárek Jan), Machačný David, Šoltys Radek, Klaban Tomáš (88. Nýč Marek)

Netypicky v dřívější počátek utkání začínal pro nás další náročný venkovní zápas, a to tentokráte ve Dvoře Králové proti tamní rezervě. V předchozích zápasech jsme body poztráceli především špatnou koncovkou, takže jsme věřili, že konečně protrhneme střeleckou smůlu.

V zápase jsme od domácích čekali nátlakovou aktivní hru, zvolili jsme tudíž defenzivnější sestavu i rozestavení. Hráči Dvora na nás opravdu od začátku vlétli a na větším hřišti ve hře kralovali, především v držení balonu a nebezpečných nábězích za obranu. My jsme se snažili o rychlý přechod do útoku, popřípadě si pod tlakem pomoci nakopnutým míčem dopředu na Tomáše, který měl za úkol balon podržet, dojít si pro faul nebo nejlépe domácí obranu řádně provětrávat. Domácí však měli převahu a museli jsme se tedy hodně co ohánět, abychom jejich útočné akce kolikrát i na poslední chvíli zachytávali. Pokud si domácí vytvořili šanci, buď ji naštěstí zdárně nedotáhli, nebo zasáhl včas Kovář v bráně či balon uklidila naše obrana, v jednom případě nám pomohla pak branková konstrukce. A tak to co jsme prožívali v některých předchozích zápasech my, si tentokráte museli vytrpět domácí. Tedy pověstné nedáš – dostaneš, kdy gólman domácích namazal přímo na nohu Klábovi a ten si s nabídnutým dárkem poradil. Do poločasu jsme pak náskok ubránili a tak jsme opět po úvodní pětačtyřicetiminutovce odcházeli do kabin s nejmenším možným vedením.

Ve druhé půli již domácí nepůsobili tak kompaktně, měli sice neustále převahu v držení balonu, ale také několikrát zkaženou přihrávkou balon odevzdali. Dařilo se nám vcelku také hru „kouskovat“ vybojovanými míči po vyhraných soubojích či získaných autových vhazováních, a tempo hry tím u domácích lehce opadlo. Ve velké šanci se po narážečce ocitl Tomáš Klaban, neproměnil a nám opět vytanuly na mysli předchozí zápasy, kdy se nám nepodařilo odskočit do vyššího vedení. Naštěstí však za chvíli další brejkovou situaci z půlky hřiště dva na jednoho vyřešil Machy překvapivě, dlouhým lobem přehodil gólmana a trefil se na milimetry přesně. Náskok dvou gólů byl již více než nadějný, museli jsme však neustále bojovat o každý balon a v obranné hře být soustředění. To se nám i s potřebnou dávkou štěstí povedlo až do závěrečného hvizdu, čímž jsme si konečně připsali plný počet bodů do tabulky.

Domácí byli sice po většinu zápasu lepším mužstvem, „dojeli“ však na neproměňování šancí. Na naší straně nebyl tentokrát tolik prostor a čas pro fotbalovost, ale byla viditelná velká vůle a touha po vítězství, což je v takových zápasech vždy potřeba! V dalším náročném utkání přivítáme na svém hřišti celek Nové Paky s několika hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží v čele s exligistou Jiřím Poděbradským. Diváky tímto srdečně zveme.

Komentář domácí: Odehráli jsme typický „zápas blbec“. V jeho průběhu jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, kterých bylo snad na tři zápasy. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, ale nadšeně bojující hosté dokázali využít dvou chyb našeho brankáře a z minima vytěžili maximum. Soupeři k zisku tří bodů gratulujeme.

Posledních 30 dnů: 667 | Posledních 7 dnů: 125 | Poslední den: 9