FC Vrchlabí B vs FK Kopidlno

Datum a čas konání: 21.10.2018 15:30
Místo: Vrchlabí - ODJEZD BUS 13:30

FK Kopidlno A - 1. FK Nová Paka A 0:1 (0:1)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 30. 9. 2018 od 16:30

Střelci: 14. Haken Tomáš

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Komárek Petr (C), Strnad Libor, Klaban Lukáš, Komárek Ladislav, Komárek Jan (72. Hnát Vladimír), Klaban Tomáš, Machačný David, Poutník Michal (61. Janáček Jaroslav)

V dalším těžkém zápase nás čekal protivník z Nové Paky, soupeř, který dle prozatímních výsledků zřejmě bude bojovat o případný postup do vyšší soutěže. V domácím stánku jsme však chtěli zabojovat a porvat se o co nejlepší výsledek.

Již úvod utkání naznačil, že nás nečeká vůbec lehký zápas. Soupeř nás od úvodu organizovanou hrou řízenou především stoperem Poděbradským a přesuny jednotlivých hráčů do silné strany, kde se v tu chvíli nacházel balon, zatlačil a nedával nám příliš prostoru k rozehrávce. Museli jsme tak především poctivě bránit a spoléhat spíše na brejkové situace. Přesto se v naší hře otevírala okénka a hosté si tak vytvářeli i nadějné střelecké příležitosti kolem velkého vápna. Z jedné takové po ztrátě na polovině hřiště se z první ideálně k tyči trefil Haken. Mohlo být i hůře, ale další příležitosti hráči Nové Paky nepřetavili v kvalitní zakončení. Z naší strany stojí za zmínku průniky po levé straně či zakončení Michala Poutníka, jehož obhození gólmana vykopl obránce z brankové čáry.

O pauze jsme se snažili hráče vyburcovat k ještě větší jízdě a bojovnosti s tím, že nějaká šance se pro nás jistě vyskytne. Druhý poločas se odehrával obdobně jako první dějství. Hosté byli častěji v držení míče a vypracovali si opět i více střel a zakončení. Nám nezbývalo než naplno makat a věřit, že se vydaří standardní či brejková situace. Ke konci zápasu jsme si i vytvořili pár závarů uvnitř pokutového území, střela Tomáše Klabana z bezprostřední blízkosti trefila jen dobře stojícího gólmana, další jeho hlavička byla opět ubráněna obráncem na brankové čáře, a střelecké štěstí neměl ani Miloš Kovář, který na poslední vteřiny vyrazil z branky podpořit při standardkách.

Nejtěsnější domácí prohra mrzí, nutno dodat, že vítězství hostů bylo z pohledu hry a šancí zasloužené. Bojovali jsme však až do konce a v závěru mohlo klidně k vyrovnání stavu utkání dojít. Oproti soupeři jsme také bohužel neměli možnost sáhnout střídáním k oživení hry (současně hrané utkání B týmu a několik omluvenek vlivem zranění či nemoci) a měli tak vlastně pouze jednoho střídajícího se zápasovou praxí. Dalším soupeřem nám bude celek Dolní Kalné a tedy zápas o pomyslných 6 bodů.

Komentář hosté, Lukeš Ivan: V utkání které rozhodla jediná branka, jsme po většinu byli lepší a spoustu šancí neproměnili. Domácí hrozili z brejků, ale ty jsme zvládli a zaslouženě vyhráli. Ke konci nás podržel skvělým zákrokem brankář.

TJ Sokol Nepolisy

Jan Komárek