FK Kopidlno vs TJ Slavoj Skřivany

12. FC Vrchlabí B 13 24:32 13
13. FK Dolní Kalná 13 15:33 10
14. TJ Sokol Nemyčeves 13 16:35 10

FK Kopidlno A - TJ Sokol Nepolisy 3:1 (1:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 14. 10. 2018 od 15:30

Střelci: 43. Komárek J., 59. Poutník, 76. Šoltys -  55. Pokorný

Sestava: Kovář, Komárek L., Valnoha, Janáček (C), Strnad, Klaban L. (75. Šoltys), Komárek P. (64. Dyčenko), Machačný, Poutník (68. Dřímal J.), Komárek J. (82. Havelka), Klaban T.

V předposledním domácím zápase podzimní části jsme přivítali soupeře z Nepolis, který v případě plného bodového zisku mohl poskočit na první místo v tabulce. Respekt také vzbuzovalo soupeřem vstřelených 33 gólů z 9 zápasů, proto jsme přikročili k defenzivnějšímu rozestavení, se kterým jsme slavili úspěch v posledních dvou venkovních mačích.

Úvod přinesl klasické oťukávání, s čím jednotlivé týmy na soupeře vyrukují. Obě mužstva nikterak neriskovala a raději volila jistotu autu či odkopu, než aby nabídla chybou příležitost. Postupem času jsme měli přeci jen o něco více ze hry a zazlobili soupeřovu obranu pár náznaky šancí. Dařilo se nám také využívat nejistot brankáře hostí, po kterých vzniklo v pokutovém území několik závarů a možná jen více agresivity, předvídavosti nebo štěstí nám chybělo ke vstřelení první branky zápasu. Hosté nás v první půli zatlačili spíše jen sérií rohových kopů, které naštěstí buď nenašly adresáta či vypomohl vyboxováním Miloš v bráně. První tutová šance zápasu pro nás přišla v podobě pokutového kopu, ovšem v této disciplíně držíme pospolu jako jeden tým, a tudíž si každý týden můžeme na tréninku dobírat pokaždé jiného neúspěšného exekutora. První gólový moment zápasu tak přišel až těsně před poločasovou přestávkou a po dalším závaru a několika odrazech, včetně soupeřovy ruky na brankové čáře, nasměroval míč do sítě Honza Komárek. Za první poločas tedy spokojenost, byli jsme nebezpečnější, bojovnější a zároveň nabuzenější po dalších potřebných bodech.

V kabině jsme se všichni navzájem upozorňovali na náš obvyklý nešvar v podobě nezachycení tempa úvodu druhého poločasu, což se bohužel opět částečně potvrdilo a v 55. minutě jsme totálně otevřeli náš obranný blok, hosté se najednou v přečíslení ocitli sami před naším gólmanem a vyrovnání bylo na světě. Na obdrženou branku jsme naštěstí brzy zareagovali a důrazem protrhl střeleckou smůlu Michal Poutník, tedy zpět vzaté vedení 2:1. Soupeř se snažil navýšit obrátky a agresivitu, ale v kombinaci často chyboval nebo musel podstupovat jeden osobní souboj za druhým. Další podstatný moment zápasu se odehrál v 74. minutě, kdy byl u balonu o chloupek dříve Lukáš Klaban, hostující kapitán tudíž tvrdě fauloval a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Když pak z následné standardní situace zavěsil do sítě po pár vteřinách strávených na hřišti Radek Šoltys, o výsledku utkání začínalo být jasněji. Nepolisy se snažily v poslední čtvrthodině o nátlak pomocí dlouhých balónů, ale do plné obrany to již měli složité. Zápas jsme tedy dovedli do zaslouženého vítězného konce a protrhli tím i předchozí nelichotivou bilanci na domácím hřišti.

Výhru vnímáme jako zaslouženou, neboť jsme v zápase působili živěji, týmověji a zároveň hladověji po úspěchu. S bojovnou náladou tak můžeme další neděli vyrazit do moderního fotbalového stánku ve Vrchlabí.

foto Michaela Havelková

Komentář hosté, Havlík Milan: V Kopidlně jsme nic nepředvedli, dolehla na nás tíha okamžiku a z toho pramenící veliká nervozita.

TJ Tatran Hostinné

Jaroslav Janáček