13. FC Vrchlabí B 17 25:55 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Slavoj Skřivany 4:1 (1:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 24. 3. 2019 od 15:00

Sestava: Kovář Miloš, Komárek Ladislav, Janáček Jaroslav (C), Komárek Petr (77. Valnoha Martin), Strnad Libor (87. Dyčenko Vítek), Klaban Lukáš (65. Dřímal Jan), Komárek Jan, Machačný David, Janda Petr, Poutník Michal (79. Havelka Miloslav), Klaban Tomáš (84. Zarycký Tomáš)

Střelci: 38. Janda, 55. Komárek J., 68. Poutník, 80. Janda – 60. Brzek

V prvním mistrovském zápase jsme přivítali na kvalitně připraveném hřišti mužstvo TJ Slavoj Skřivany, kterému se podzimní část soutěže vydařila a přezimoval tak na prvním místě. Poučeni ze vzájemného zápasu jsme nasadili do obranné řady hráče, kteří jsou schopni konkurovat ve vzdušných soubojích a do útočné části pak hráče, jejichž devízou je dravost a rychlost.

První velkou šanci jsme si vypracovali ihned v úvodu utkání, kdy samostatný únik skončil střelou vedle pravé tyče hostujícího gólmana. Nadále jsme byli aktivnější a vytvářeli si tak náznaky šancí či nadějné střelecké pozice, které jsme však většinou prováhali a dalšími přihrávkami celou akci ani nedotáhli do zakončení. Hosté hrozili především ze standardních situací a snažili se využít svých hlavičkových předností, naše obrana v tomto ohledu však fungovala dobře a dařilo se nám tyto centrované balony, i když někdy až napodruhé, odvracet. Do zaslouženého vedení nás poslala branka Jandy, který svůj první zápas v našem dresu ihned oslavil gólem (pomohla tak zřejmě polní chirurgická operace na pátečním tréninku, kdy mu po srážce s nejmenovaným spoluhráčem musel taťka provádět v kabinách rhinoplastiku; a jelikož výsledek je esteticky hezčí než před tím, tak i z tohoto pohledu panuje prý doma spokojenost). Dalším zásadním momentem pak byla červená karta pro hráče hostí Žalmana, oporu zadních řad týmu Skřivan. Do kabin jsme tak mohli odcházet spokojeni s vedením, ale také nastolenou hrou, když jsme byli u míčů zpravidla dříve a na hřišti byli ti aktivnější.

Druhý poločas z naší strany bohužel už nedosahoval fotbalových parametrů první půle, začali jsme chybovat v rozehře a dostávali se tak sami pod psychický i herní tlak soupeře. Zápas by se tak mohl vyvíjet odlišně, pokud by při 1000% šanci hostujícího týmu nestál na správném místě brankář Kovář. V této fázi zápasu jsme předváděli nejslabší výkon a tak nám přišla velmi vhod přesná střela a druhý gól z kopačky Honzy Komárka. Skřivany ovšem utkání nevzdaly a přesnou hlavičkou snížily na 2:1. Uklidnění však přinesla rychlá branka i na druhé straně a dvougólové vedení zpět nám zajistil Poutník. Osud utkání pak byl prakticky rozhodnut druhou udělenou červenou kartou pro hostující mužstvo a převahu 2 mužů v poli jsme potvrdili dorážkou a druhým gólem Jandy.

Jednalo se o klasické první jarní utkání, tedy bojovné, důrazné a plné osobních soubojů. Důležité domácí 3 body jsme si zasloužili především za herní projev v první půli, v té druhé náš výkon povadl. Těší solidní divácká návštěva, kdy věrné domácí publikum bylo doplněno i diváky z okolí. Zároveň těší plná střídající lavička, 5 hráčů připravených zasáhnout do utkání si dlouho nevybavujeme. Na výkon z prvního poločasu bychom rádi navázali v dalším zápase, kdy zajíždíme do Železnice.

Komentář hosté, Jiří Suchánek, trenér: Nemám ve zvyku komentovat výkon rozhodčího. Dnes musím. Aniž bych chtěl snižovat slušný výkon domácích, tři body jim zařídil někdo jiný. Nejprve přehlédl hraní rukou před 1. gólem, o několik minut později nás poslal do 10 po přihraném faulu zepředu téměř na polovině. Pouze žlutě ocenil likvidační faul, který nám vyřadil brankáře. Vrcholem bylo, když nám udělil žlutou a po radě domácího kapitána ji po minutě změnil na červenou. Snad pan Tůma hrubě ovlivnil utkání pouze z mladické nerozvážnosti.

Komentář zápasu hosté: Jarní mistrovský start našemu družstvu nevyšel. Na menším hřišti v Kopidlně byli domácí aktivnější a mohli jít do vedení již ve 2. minutě, ale střela domácího borce ze samostatného nájezdu minula naši branku. Náš tým se rozdýchával jen velmi pomalu a hrozil prakticky jen ze standardních situací. Ani naše zadní řady nepracovaly tentokráte bez chyb a s chutí hrající domácí toho ve 38. minutě využili ke vstřelení vedoucí branky. Další a mnohem citlivější ranou do našich zad bylo vyloučení Žalmana o tři minuty později, kdy začal úřadovat nepřesný hlavní rozhodčí. Ten pak také v poslední minutě první půli faul na Brzka vytáhl na hranici vápna a tak byly naše protesty o penaltovém zákroku zbytečné.

Po změně stran jsme začali dobře a i v deseti se snažili o obrat. V 55. minutě však přišel nešetrný zákrok hráče Kopidlna na našeho brankáře, my jsme po Pošíkovi museli podruhé nuceně střídat a do brány musel Čapek. Asi rozhodujícím momentem pak bylo neproměnění superšance Schubertem v 60. minutě, kterého vychytal domácí gólman. O dvě minuty později pak podobnou šanci měl soupeř a naložil s ní podstatně lépe - 0:2. V 71.minutě nám Brzek hlavou vykřesal naději -1:2, ale ta netrvala dlouho a třetí branka v naší síti střetnutí rozhodla definitivně. Čtvrt hodiny před koncem pak čím dál hůře pískající hlavní sudí ukázal Čapkovi  žlutou kartu, kterou na pokyn "velmi chytrého" pomezního změnil na červenou a my jsme v devíti zápas jen z povinnosti dohrávali.

I tak to někdy bývá, když hraniční rozhodující situace jsou posouzeny pro soupeře. Avšak to nic nemění na výkonu v první půli, kdy jsme byli ještě kompletní a přesto jsme moc dobře nehráli a nechávali domácím až příliš prostoru.