13. FC Vrchlabí B 17 25:55 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Sokol Nemyčeves 2:2 (0:1) pk 4:5

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 7. 4. 2019 od 16:30

Sestava: Kovář Miloš, Komárek Ladislav (78. Berounský Patrik), Valnoha Martin, Komárek Petr (C), Strnad Libor (86. Havelka Miloslav), Klaban Lukáš, Machačný David, Dřímal Jan (62. Komárek Jan), Janda Petr, Poutník Michal (78. Janáček Jaroslav), Klaban Tomáš

Střelci: 82. Klaban Lukáš, 90. Janáček Jaroslav (Pokutový kop) - 7. Kotlyar Zoltán, 46. Brett Ondřej

Ve druhém domácím zápase jsme přivítali soupeře z nedaleké Nemyčevse a chtěli opět potěšit fanoušky výkonem i ziskem bodů. Výkon po celý zápas měl však k ideálu daleko a my nakonec mohli být rádi alespoň za vyrovnání v minutě dvanácté.

Od úvodu jsme se prali především s přesností přihrávek, zpracováním a věci, které jsme měli vyřešit fotbalově, jsme prováděli zbrkle a nervózně. Nepomohl pochopitelně ani rychlý inkasovaný gól, když se hosté po centru z levé strany prosadili hlavou. Za první půli jsme významněji ohrozili soupeřovu branku snad jen dvakrát, ale „Máňa“ si střelu a hlavičku pohlídal. Bohužel někteří naši hráči se téměř nedostávali do hry, na trávníku to bylo znát a soupeře se nám tak nedařilo dostat pod patřičný tlak. Výsledek první půle 0:1 tak byl nejenom spravedlivý, ale ještě jsme mohli být vlastně rádi, že nám Nemyčeves neodskočila gólově více.

Do druhého dějství jsme nastupovali s plánem zápas otočit, jelikož v kabině na hráčích samotných bylo vidět odhodlání se o lepší výsledek porvat. Plán je ovšem jedna věc a realizace druhá – ihned v úvodu jsme zaváhali a Ondra Brett, který nám celý zápas zle zatápěl, s námi neměl slitování. Dvougólová ztráta již byla velkým varováním, na druhou stranu byl stále dostatek času s nepříznivým stavem něco udělat. Se štěstím jsme pak přečkali další šanci hostů, která orazítkovala břevno, a stále mohli živit naději. Naše hra se mírně zlepšila, pod souvislý tlak jsme však Nemyčeves stále nedostávali. Prosadili jsme se tak až v poslední desetiminutovce, kdy soupeř možná začal i fyzicky uvadat. Nejprve po narážečce prostřelil brankáře Lukáš Klaban a v poslední minutě základní hrací doby, po nepřehledné a diskutabilní situaci, srovnal z penaltového puntíku Jarda Janáček. Na další změnu skóre již hlavní rozhodčí ani jednomu mužstvu nedal moc prostoru a tak se pokračovalo penaltovým rozstřelem. V prvních 4 sériích jsme se nemýlili, soupeř jednou ano, a tak byl matchball na naší straně. Pátá penalta však gólem neskončila, a když  jsme neuspěli v této činnosti ani v následné sérii, 2 body si nakonec odváží soupeř.

Utkání nám ukázalo, že je třeba se vrátit k poctivé hře, která nás zdobila v podzimním období. Musíme se soustředit na svůj výkon a oprostit se od okolních impulsů, další šanci máme proti týmu Starých Buků.

Komentář zápasu hosté: Věděli jsme, že nás dnes nečeká nic lehkého. V naší situaci jsme již potřebovali bodovat. Do utkání jsme vstoupili výborně. Domácí jsme do ničeho nepouštěli. Druhá půle se hrála v podobném duchu. Měli jsme možnosti na to, abychom utkání rozhodli, ale další branku jsme nevstřelili. Domácí se do utkání dostali v 82. minutě. Pak už se do zásadního momentu vložil hlavní rozhodčí. Děkuji celému týmu a brankáři Brožíčkovi, který dochytal utkání s vykloubeným prstem a bod navíc je jeho zásluha.