13. FC Vrchlabí B 17 25:55 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

TJ Sokol Staré Buky - FK Kopidlno A 1:1 (0:0) pk 8:9

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, sobota 13. 4. 2019 od 17:00

Sestava: Kovář Miloš, Klaban Lukáš (71. Šoltys Radek), Poutník Michal, Klaban Tomáš, Janáček Jaroslav (C), Janda Petr, Machačný David, Valnoha Martin, Komárek Jan, Strnad Libor (69. Komárek Ladislav), Komárek Petr, Komárek Ladislav, Havelka Miloslav, Šoltys Radek

Střelci: 49. Tošovský Jiří - 66. Klaban Tomáš

Po ne úplně vydařeném posledním domácím výkonu jsme se chtěli vrátit k poctivé hře, která nám na venkovních hřištích nesla ovoce, tj. více zahustit střed hřiště a využívat své rychlosti v brejkových situacích. Zároveň byl zdůrazňován jasný pokyn, že směrem k rozhodčím se musíme vyvarovat jakýchkoliv gest či komentářů.

Za mrazivého počasí se odehrávalo především bojovné utkání, ve kterém od počátku obě družstva v rozehře obranné řady raději volila jistotu v podobě dlouhých balónů. Staré Buky chtěly od první minuty využít výhodu domácího prostředí a naší snahou tedy bylo potencionální úvodní tlak otupit a vlastní aktivitou naopak získat jistotu na kopačkách. V prvním poločase si obě mužstva vytvořila brankové příležitosti, ale jejich řešení, zřejmě i ovlivněné nižším sebevědomím ve využívání těchto šancí, góly nepřineslo. Opět nám chybělo v blízkosti velkého vápna si více dovolit jeden na jednoho a hráče do této činnosti budeme tedy neustále tlačit (typologicky vhodné hráče na to rozhodně máme). Často také naši útočnou aktivitu přerušila nepřesná přihrávka a několikrát též zvednutý praporek. To by pro naše mužstvo, které se dostane do ofsajdových pozic (správně odmávaných) každý zápas klidně i patnáctkrát (často bohužel naprosto zbytečně), nebylo takovou zvláštností. Pokud byla v prvním poločase odmávána některá situace kontroverzně, nepřísluší nám hodnotit, protože nikdo z lavičky nestál v úrovni pomezního rozhodčího – ve druhé půli tomu však již bylo jinak. Celkově ale tedy první poločas bez vstřeleného i inkasovaného gólu.

V úvodu druhého dějství domácí opět vyvinuli větší snahu ke vstřelení branky a byli za to odměněni, když přímý kop zpoza vápna po obstřelu zdi skončil až v síti. Museli jsme tedy začít být aktivnější a tlačit se více dopředu. Často však nadějnou akci zastavil pomezní rozhodčí a několikrát tím naši lavičku, která byla v přímé linii s inkriminovanou situací, zvedl ze sedadel (obrazně řečeno, protože v té zimě se nikomu ani sedět nechtělo). Také pro nervový aparát našich fanoušků byly tyto „hraniční“ situace hodně náročné a jejich systema nervosum dostal ještě více zabrat, když po přihrávce od brankové čáry téměř na úroveň malého vápna, se opět zvednutý praporek třepetal ve větru. Zde jsme se cítili hodně znevýhodněni, ale chyby se dějí a jak jsme viděli o víkendu, nevyhnou se ani ostře sledovaným zápasům první ligy. Ale pojďme zpět do hry, uznanou změnu skóre přinesla až 66. minuta a lob Tomáše Klabana. Hra se nadále přelévala z jedné strany na druhou, my jsme se pokoušeli o individuální průniky (Machyho akce by si gól zasloužila) a domácí se snažili využívat svého snajpra v útoku. Ke gólu však žádná z akcí nevedla, obě mužstva jen v průběhu druhé půle orazítkovala brankovou konstrukci a tak jsme si po týdnu dali repete v podobě penaltového rozstřelu. Střelci z pole tentokráte měli nad brankaři navrch (ti si úspěšné zákroky připsali gentlemantsky proti sobě), a tak druhý bodík se přiklopil na naši stranu až v 10. sérii po neúspěšném pokusu domácího hráče.

Ač to nebývá u mne zvykem, několikrát jsem se v komentáři lehce vyjádřil k výkonu asistenta rozhodčího. Z tohoto pohledu je proto pro mne velmi potěšující, že všichni hráči udrželi své emoce na uzdě a navázali na bojovnost z podzimních venkovních utkání.

Komentář domácí: V utkání jsme hráli dobře pouze prvních 15 minut v každém poločase a to je bohužel málo,opět jsme doplatily na chyby a jen díky dobře chytajícímu Koščálovi jsme neprohráli v základní hrací době,měli jsme i nadějné příležitosti,které jsme však nedokázali proměnit,celkově utkání mnoho krásy nenabídlo,nezbývá než se soustředit na další venkovní utkání a změnit samotný přístup ke hře.