Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Jiskra Kocbeře 3:3 (3:2) pk 4:5

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 21. 4. 2019 od 17:00

Sestava: Kovář Miloš, Komárek Ladislav, Janáček Jaroslav (C), Valnoha Martin, Strnad Libor, Klaban Lukáš, Machačný David, Komárek Jan (36. Komárek Petr), Janda Petr (61. Šoltys Radek), Havelka Miloslav, Klaban Tomáš (23. Poutník Michal)

Střelci: 2. Komárek Ladislav, 33. Machačný David, 44. Klaban Lukáš - 14. Hulík Vojtěch, 45. Novák Lukáš, 76. Kilevník Martin

Další domácí utkání, ve kterém jsme se chtěli ještě více odpoutat od sestupového pásma, ale svým výkonem především ve druhém poločase jsme sami sebe i fanoušky spíše zklamali.

Vstup do utkání byl téměř snový, když po narážečce na pravé straně se obstřelem gólmana prosadil Láďa Komárek. Nadále jsme působili problémy hostující obraně svojí rychlostí a další šance na sebe nenechaly čekat. Smolný zápas si však vybíral Tomáš Klaban, který dvě své příležitosti nezužitkoval, a další hráči ho v přesnosti zakončení pak následovali. Trest tedy přišel po ztrátě míče, centru a hlavičce z bezprostřední blízkosti. V další velké šanci se objevil znovu Tomáš, prchal sám na gólmana, správně akci řešil kličkou a přišel jasný faul za červenou kartu. K údivu všech přítomných (asi kromě hlavního rozhodčího a jednoho jeho asistenta) se objevila však pouze barva žlutá. Ještě větším problémem však bylo zranění a vynucené střídání Tomáše, který nám bude bohužel nějaký čas zřejmě chybět a jak jsme se i mohli přesvědčit v průběhu další hry, bez klíčové útočné hrozby náš výkon viditelně poklesl. Malou útěchou pak bylo zužitkování standardní situace Machym po výše zmíněném faulu. Klid do kabin nám pak měl přinést třetí vstřelený gól, když se pěknou střelou prosadil ve 44. minutě Lukáš Klaban. Bohužel v posledních vteřinách při nákopu z poloviny hřiště se Milošovi ztratil míč ve slunci a na světě tak bylo jednoduché snížení na 3:2.

Druhý poločas z naší strany příliš krásy nepřinesl, začali jsme být nervózní, kvalita hry upadla a hosté nám čím dál více zatápěli dlouhými nákopy a rohovými kopy. Nějaké náznaky šancí se sice objevily, ale upřímně hosté byli v této fázi hry mnohem nebezpečnější a balóny přilétávaly do našeho velkého vápna čím dál častěji. Zaslouženého vyrovnání se tak Kocbeře dočkaly čtvrt hodinky před koncem, kdy prokázal své individuální kvality nejlepší hráč utkání Martin Kilevník. Závěr utkání ještě přinesl vzruch na obou stranách, již však ne góly, a tak následoval pro nás třetí penaltový rozstřel v řadě. Střelci hostí byli tentokráte všichni úspěšní a tak máme pouze titěrný bod.

Ze zápasu převládá zklamání, měli jsme šance na to o výsledku utkání rozhodnout ihned v úvodní dvacetiminutovce. Dalším negativem jsou dva zranění hráči a také příprava na samotné utkání. Jsem přesvědčen, že pokud bychom byli všichni „odpočatí“ a na hřišti odevzdali, to co v přechozích zápasech, vítězství by nám nemohlo uniknout.

Komentář zápasu hosté: Asi 30 minut trvalo, než si hráči uvědomili, co je největší zbraní soupeře. Mohli jsme inkasovat klidně pětkrát, ale ve zbytku zápasu zase rozhodnout několikrát my... Rušné utkání, spousta šancí a gólů. Nakonec jsme v penaltách šťastnější my a myslím, že takhle je bodové rozdělení spravedlivé.