Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - FK Dolní Kalná 3:4 (1:2)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 19. 5. 2019 od 17:00

Sestava: Kovář Miloš, Komárek Ladislav, Janda Petr, Janáček Jaroslav (C), Klaban Lukáš, Komárek Jan, Machačný David, Strnad Libor, Havelka Miloslav (60. Dřímal Jan), Poutník Michal, Komárek Petr (46. Valnoha Martin)

Střelci: 14. Havelka Miloslav, 57. Poutník Michal, 81. Poutník Michal - 16. Ježek David, 21. Drinka Štěpán, 62. Drinka Štěpán, 71. Šulc Miloš

Úspěchem v nedělním zápase proti Dolní Kalné jsme se mohli znatelně přiblížit k jistotě setrvání v nejnižší krajské soutěži, ztráta bodů by nám naopak přidělala několik vrásek. Hosté na tom byli z tohoto pohledu ještě o několik bodů hůře, dal se tedy očekávat především bojovný zápas.

V počátku zápasu jsme ovládli hru, dařili se nám nákopy za obranu, u kterých jsme byli z pravidla dříve a vytvořili jsme si tím tak úvodní tlak. Vytvořené šance však zůstaly bez gólového efektu, především nastřelené břevno do téměř prázdné branky mrzelo. Prosadili jsme se tedy až ve 14. minutě gólem Míly Havelky. Studená sprcha pro náš tým však přišla o pár okamžiků později, kdy jsme z přímého kopu inkasovali laciný gól. O pět minut později bylo ještě chladněji, když se ztečovaný balon v naší šestnáctce příhodně odrazil k hostujícímu hráči a ten neměl problém míč uklidit do odkryté brány. Těmito inkasovanými góly zároveň polevil náš tlak a hra se naprosto vyrovnala. A jelikož střelecký um jsme i nadále nechali v šatně, do poločasu jsme již s výsledkem nic neprovedli.

Cíl pro druhý poločas byl jednoznačný, především zlepšit kvalitu v zakončení a nepříznivé skóre otočit. Přestože se šance střídaly na obou stranách, udeřili jsme tentokráte my a Michal Poutník srovnal stav utkání na 2:2. To nám mělo dodat psychickou výhodu, ovšem vlastní nedůsledností jsme se opět dostali jen do jednogólové ztráty. Přízemní přihrávka od brankové čáry a následná střela-nestřela se po trajektorii země-vzduch-země k údivu takřka všech přítomných zatřepetala v síti. My jsme takovýchto průniků po brankové čáře měli v zápase několik, ale bohužel centrovaný pas většinou skončil v rukavicích hostujícího gólmana nebo jsme měli ve velkém vápně nedostatečnou podporu a hosté balón v poklidu odklidili. Čtvrtou branku jsme obdrželi střelou zpoza šestnáctky a od této chvíle nám zbývalo tedy 20 minut s výsledkem ještě něco udělat. Naději nám dal druhý gól Michala Poutníka, vytvořili jsme si i šanci na vyrovnání, ale poslední dvě střely skončily nad brankovou konstrukcí. Po závěrečném hvizdu se tak mohl hostující tým, z pohledu střelecké efektivity, zaslouženě radovat z výhry.

Domácí utkání jsme bohužel výsledkově nezvládli, o osudu utkání jsme tak jako již poněkolikáté mohli rozhodnout v úvodní pasáži, ale se střílením gólů jsme stále na štíru. Čekají nás zbylá 4 kola, která musíme naplno odmakat a odbojovat. Vzhledem k nepříznivému sestupovému klíči může být každý získaný bod zlatý a my budeme potřebovat především v domácích zápasech diváckou podporu, která nás vyburcuje k lepším výkonům.

Komentář zápasu hosté: Tři body jsme doslova vydřeli. Domácí byli po většinu utkání lepším týmem, velké problémy nám dělaly zejména nakopávané míče za naší obranu a rychlost domácích útočníků. Směrem dozadu jsme hráli hodně neorganizovaně a domácím jejich útočení dost usnadňovali. Naštěstí jsme dali z brejků čtyři góly a soupeř pouze tři, to rozhodlo. Tyto body nám uchovávají naději. Vítězství musíme potvrdit doma ve svátečním utkání s Tatranem. Diváky bych chtěl Pod Kaštany co nejsrdečněji pozvat.