FK Kopidlno A - FC Vrchlabí B 3:1 (2:1)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 2. 6. 2019 od 17:00

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Strnad Libor, Komárek Ladislav, Komárek Jan (67. Šoltys Radek), Machačný David, Janda Petr (89. Hnát Vladimír), Poutník Michal, Klaban Tomáš (87. Komárek Petr)

Střelci: 28. Janáček Jaroslav, 40. Poutník Michal, 60. Komárek Ladislav - 13. Blažej Jan

ČK: 55. Poutník Michal

V předposledním domácím utkání proti rezervě týmu z Vrchlabí jsme již potřebovali nutně zabrat a nejlépe uspět za tři body. V horkém počasí se nám tento cíl podařilo splnit, když jsme po většinu zápasu chtěli více uspět než soupeř.

Úvod nezačal úplně dle našich představ, když jsme působili lehce nervózním dojmem a také včas nepřistupovali k hráčům. Hosté byli kombinačně silnější na míči, na druhou stranu v rozehrávce i chybovali a nabízeli nám tak více než nadějné příležitosti. Maximem však bylo orazítkované břevno, nastřelený gólman či hráč bránící na brankové čáře. A tak poprvé gólově udeřilo na druhé straně, když se po našich nedůrazných odkopech střelou z hranice vápna prosadili hosté. V kabině jsme před zápasem zmiňovali i tuto situaci, kdy inkasujeme jako první, abychom v tom případě nepodléhali panice a nadále si šli svojí hrou za výhrou. To se nám dařilo a po rohovém kopu a dorážce z malého vápna jsme vyrovnali Jardou Janáčkem. Do poločasu jsme přidali i druhý důležitý gól, když práci celého mužstva završil Michal Poutník.

Ve druhém poločase jsme nechtěli ustupovat od aktivní hry a naopak dalším vstřeleným gólem se uklidnit a posléze zápas kontrolovat. Tyto plány nám však narušily dvě krátce po sobě obdržené, ale hlavně naprosto zbytečné a nesmyslné žluté karty (to se nám rozhodně nesmí v zápasech stávat a v těchto zásadních už vůbec ne, můžeme být jen rádi, že nás to nestálo důležité body a zápas jsme dotáhli do vítězného konce). Čekalo nás tedy perných 35 minut při hře o deseti, hru jsme museli více zatáhnout, i přesto se nám podařilo skóre rychle navýšit, když se umístěnou střelou z velkého vápna prosadil Láďa Komárek. Výhodou pro nás bylo, že hostům se útočná hra příliš nedařila a do nebezpečných prostor se dostávali jen s velkými obtížemi a svojí takřka jedinou obrovskou šanci na malém vápně neproměnili. My jsme se svými šancemi nakládali obdobně a tak do konce zápasu již diváci gól ani na jedné straně neviděli a my se tak mohli po delší době radovat z plného bodového zisku.

V utkání jsme byli nebezpečnějším mužstvem a měli mnohem více tutových příležitostí, důkazem např. budiž tři nastřelená břevna. Mužstvo v teplém počasí bojovalo a udělalo tak další krok k zachování B-třídní působnosti. Další krok nás čeká opět v nedělním domácím zápase 9. června, tentokráte proti sokovi z Bílé Třemešné. Ještě si dovolím poznámku k hlavnímu arbitrovi (možná budou někteří fanoušci silně nesouhlasit), který zápas zbytečně nekouskoval, nechal hře spád a utkání s přehledem zvládl.

Komentář zápasu hosté: Domácí investovali do utkání větší bojovnost, proto jejich výhra je zasloužená. Vrchlabí podalo v zápasu jeden ze slabších výkonů jara a gratulujeme domácím k zisku pro ně důležitých bodů. Zápas s přehledem odřídila trojice rozhodčích.

Posledních 30 dnů: 697 | Posledních 7 dnů: 145 | Poslední den: 20