13. FC Vrchlabí B 18 25:61 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 18 28:78 7

Kompletní tabulka

TJ Slavoj Skřivany - FK Kopidlno A 3:2 (1:2)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, sobota 11. 8. 2018 v 17:00

Sestava: Brodský, Dyčenko, Janáček (C), Valnoha, Havelka (´75 Vodička), Dřímal J., Komárek L., Komárek J., Klaban T., Berounský (´56 Strnad), Poutník

Střelci: 16. Dítě Jiří, 56. Škaloud Jakub, 62. Dítě Jiří - 28. Komárek Jan, 41. Klaban Tomáš

V prvním mistrovském utkání nového ročníku 1. B třídy jsme zajížděli do nedalekých Skřivan. Před zápasem jsme měli poměrně velké problémy se složením sestavy, přesto jsme vyráželi s touhou bodovat. V kabině jsme mimo jiné zmiňovali styl hry našeho soupeře – důrazná nakopávaná hra, nebezpečné standardky a „faktor Dítě“, tj. hráč, který svým umem rozhodně přesahuje kvalitu této soutěže.

V úvodu utkání bylo vidět, že se jedná o první ostré utkání a na některých účastnících hry byla také viditelná jemná nervozita. Domácí se opravdu prezentovali silovým soubojovým stylem, my jsme se snažili více o kombinační hru a využití rychlosti krajních záložníků. Jako první udeřily Skřivany, kdy jsme na chvíli nechali domácímu snajprovi více prostoru a on toho ihned využil. Poté jsme přečkali další nadějné šance domácích získané především díky rohovým kopům a naopak jsme skórovali sami. Nařízenou penaltu na Klábu po vyražené střele gólmana do tyče dorážkou usměrnil do sítě Honza Komárek. Ještě větší šok pro domácí pak přišel v 41. minutě, balon za obranou si našel Tomáš Klaban a ideálně přeloboval vyběhnuvšího brankáře. Do kabin tedy nadějný stav 2:1, ovšem s uvědoměním si toho, že prozatím vedeme jen díky neproměněným šancím domácího celku.

Druhou půli jsme chtěli pokračovat v kombinační hře po zemi, využít otevřenější hry Skřivan a případně vyrážet k brejkovým situacím. Druhý poločas se nám však téměř nic z výše zmíněného nedařilo, dostali jsme se pod tlak a kolem naší branky létal jeden rohový kop za druhým. Každá tato standardní situace pak zaváněla gólem, a to se bohužel vyplnilo. Domácímu týmu se během šesti minut podařilo skóre otočit a teď bylo pro změnu na nás něco s výsledkem udělat. Vytvořili jsme si dvě solidní příležitosti, ale vždy nastřelili bránícího hráče. Nutno dodat, že mužstvo Skřivan mělo po celý zápas takovýchto šancí podstatně více než my. Když se nám pak před koncem utkání nepodařilo prostřelit zeď při nadějné standardce, zazněl závěrečný hvizd hlavního arbitra a my jsme odcházeli ze hřiště s prázdnou.

Mužstvo po celé utkání bojovalo, při hře po zemi to nebylo špatné, zaostávali jsme však v soubojích, a to hlavně těch vzdušných, kde nám kromě centimetrů chyběla i razantnější včasná hra do těla. Nezbývá než zabojovat v následujícím domácím utkání v derby zápase proti Železnici, na které tímto zveme naše FANS.

Komentář hosté (Jiří Suchánek, trenér): Vydřená, ale zasloužená výhra. V zápase jsme se trápili s koncovkou, kdy jsme neproměnili ani ty největší brankové příležitosti. Naopak hosté dokázali trestat naše chyby v obraně.