13. FC Vrchlabí B 17 25:55 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FK Dolní Kalná - FK Kopidlno A 0:3 (0:1)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 7. 10. 2018 od 16:00

Střelci: 15. Klaban Tomáš, 75. Klaban Tomáš, 92. Šoltys Radek

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Strnad Libor, Klaban Lukáš (60. Poutník Michal), Komárek Petr, Komárek Ladislav, Šoltys Radek, Machačný David (62. Nýč Marek), Klaban Tomáš

Ač jsme před zápasem řešili některé absence či různé bolístky, důležitý nedělní výjezd do pěkného areálu v Dolní Kalné jsme výsledkově zvládli a odvezli si další venkovní body.

Úroveň a ráz utkání odpovídaly důležitosti tohoto zápasu pro oba mančafty, proto nebyl k vidění žádný oku diváka lahodící fotbal, ale spíše množství osobních a hlavičkových soubojů. Ani jedno mužstvo nechtělo udělat zbytečnou chybu v rozehrávce a tak si pod tlakem pomáhalo nakopnutým balonem. Oproti domácím se našemu mužstvu přeci jen dařilo více kombinovat a ze zmiňovaných dlouhých míčů jsme také byli schopni více vytěžit. Nákopy domácích většinou odvrátila naše obrana nebo skončily v zámezí. Nám naopak v útoku velmi dobře pracoval Tomáš Klaban, kterému se dařilo míče „zalepit“ a vytvářet tím neustálý tlak na domácí obránce. V první půli nám však chyběla více hra po krajích, kdy se nám povedlo nastartovat naše mladé pušky snad jen 2krát, 3krát. Po jedné takové akci byl před velkým vápnem faulován Lukáš Klaban a ze standardní situace z téměř ideální pozice překopl rozšířenou zeď starší Klába a balon s přispěním břevna a zad domácího gólmana dostal až do sítě. Do poločasu pak měla větší šanci Dolní Kalná, hlavička z malého vápna nebyla naštěstí důrazná a tak opět poločasové vedení 1:0.

Na počátku druhé půle jsme nepochopitelně ustali v nastoleném tempu a Kalná dvakrát zahrozila nebezpečnými střelami. Jelikož tento popoločasový výpadek se nestal prvně, musíme si na dané dávat větší pozor, soupeř v lepším herním rozpoložení by nás potrestal. Po této úvodní fázi se hra opět dostala spíše do průměru, z něhož vybočily dvě penaltové situace. Nejprve jsme naložili s pokutovým kopem (už se pro nás stává nepsaným pravidlem!) nepřesně my, poté byla nabídnuta tato příležitost (z našeho pohledu po nepřesném verdiktu pomezního) i domácím. Jejich exekutor z opakované penalty trefil jen tyč a definitivně tím překlopil misky vah na naši stranu. Za pár chvil po vydařené kombinaci a kvalitním centru napálil míč do sítě opět Tomáš a již bylo viditelné, že domácí budou zápas těžko otáčet. Dařilo se nám kontrolovat hru, vpředu pokrýval a držel míče s 53 preferenčními hlasy politicky dobře naladěný Marek Nýč a domácí se tak nedostávali k žádnému tlaku. V samotném závěru jsme pak ještě jednou utekli a na pro nás konečných 3:0 po přihrávce pod sebe uzavřel skóre Radek Šoltys.

Z pohledu celého utkání jsme si výhru zasloužili, neboť jsme byli aktivnější a nebezpečnější. Nyní je třeba opět poctivě potrénovat a připravit se na dalšího kvalitního a gólově potentního soupeře, Nepolisy. Přijďte nás podpořit!!!

Komentář domácí: Zmar, ostuda, klíčové utkání podzimu jsme nezvládli. Hosté byli vyjma úvodní dvacetiminutovky druhé půle lepším týmem, přehráli nás úplně ve všem. My jsme bohužel naopak úplně ve všem propadali, takhle se o naději nehraje. Nedařilo se nám, nedali jsme penaltu, ale vůbec jsme tomu nasazením a touhou vyhrát nešli naproti. Jsem nesmírně zklamán, ale hráči si to svými řečmi určitě odůvodní, proč prohráli. Sympatickému týmu soupeře k vítězství gratuluji. Výborný výkon předvedl hlavní rozhodčí.