13. FC Vrchlabí B 17 25:55 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FC Vrchlabí B - FK Kopidlno A 0:1 (0:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 21. 10. 2018 od 15:30

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Komárek Ladislav, Klaban Lukáš (92. Berounský Patrik), Komárek Jan, Machačný David, Poutník Michal (81. Havelka Miloslav), Šoltys Radek (66. Strnad Libor), Klaban Tomáš

Střelci: 47. Klaban Tomáš

V příjemném moderním areálu ve Vrchlabí nás čekal další těžký protivník, po dvou předchozích výhrách jsme však chtěli opět zabojovat o dobrý výsledek a odvést si minimálně nějaký bod. Tento cíl se podařilo splnit měrou vrchovatou a diváci, kteří nás přijeli podpořit tak mohli být snad spokojeni.

Domácí drželi v úvodní fázi utkání více míč na svých kopačkách, snažili se o kombinační hru, časté otáčení hry na větším hřišti, do nadějných příležitostí se však prakticky nedostávali. My jsme v úvodu spíše spoléhali na pozornou defenzivní hru s možností rychlého přechodu do útočných brejků. Z jednoho takového mohl potvrdit podzimní střeleckou formu Tomáš Klaban, přehození gólmana však skončilo vedle jeho levé tyče. V první půli se v nadějné střelecké pozici ještě ocitl Radek Šoltys, ale střela mu nesedla na sto procent a tak postrádala potřebnou razanci. Hra se do poločasového hvizdu vyrovnala a Vrchlabí si vypracovalo nadějnější příležitost až v úplném závěru, balón se nám však podařilo odvrátit. V prvním poločase jsme nemohli být úplně spokojeni s přesností přihrávky, kdy jsme míč několikrát jednoduše odevzdali a na jeho zpětné získání jsme tudíž museli vynakládat hodně sil. Domácím se však nevedlo v této činnosti o mnoho lépe, a i proto se diváci změny skóre za úvodních 45 minut nedočkali.

Do druhé půle zůstávala „taktika“ obdobná – vycházet ze zabezpečené obrany, ale zároveň se nebát více kombinovat na útočné polovině a popřípadě si dovolit v blízkosti velkého vápna přejít jeden na jednoho. Úvod druhé půle se nám nadmíru vydařil, neboť již ve druhé minutě narýsoval přihrávku za obranu Machy, Klába byl u míče první a obstřelil vyběhnuvšího gólmana. Vracející obránce již nestihl balón před brankovou čárou odvrátit a na světelné tabuli tak důležitá úvodní branka naskočila na straně hostí. Domácí lavička zareagovala ihned trojnásobným střídáním a na hřiště vrhla čerstvé síly. Než se však tito hráči dostali do zápasového tempa, čas relativně rychle utíkal bez toho, abychom se dostali pod nějaký výraznější tlak. Naopak po pěkné rychlé akci a centru ze strany nechybělo mnoho a mohli jsme vedení pojistit. Postupem času si vypracovalo větší šance též domácí mužstvo, jedna hlavička jen těsně minula levou tyčku naší brány a po sérii vzdušných soubojů pak z bezprostřední blízkosti hlavičkoval do odkryté brány hráč Vrchlabí, ale kde se vzal, tu se vzal, v poslední chvíli důležitým zákrokem udržel čisté konto Miloš Kovář. V další fázi byla hra spíše rozkouskována, což vždy vyhovuje mančaftu, který udržuje jednobrankový náskok. V úplném závěru jsme mohli potvrdit venkovní výhru, poslední síly vymáčkl Láďa Komárek a z půlky hřiště postupoval na vrchlabskou bránu, obstřel gólmana však gólem nakonec neskončil. Mrzet nás to však tolik nemuselo, neboť o několik okamžiků později zazněla píšťalka hlavního arbitra naposledy.

Hráči zaslouží pochvalu za další odježděný zápas – ve vyrovnané soutěži, kde každý může porazit každého, jsou tyto body nad míru cenné. To také opět ocenili fanoušci potleskem a dobrá nálada se pak přenesla i do zpáteční cesty autobusem.

Komentář domácí, L. Vojtíšek: Vyrovnaný zápas, když po bezbrankovém poločasu se v úvodu druhé části podařilo hostům, po chybách domácích, jít do vedení. Vrchlabí mohlo po té vyrovnat, ale štěstěna byla proti. V dalším průběhu hosté hrozili z rychlých protiútoků a vrchlabští jim komplikovanou hrou šli naproti. Přes šance na obou stranách stav zůstal nezměněn, proto si body odvážejí hosté.