13. FC Vrchlabí B 17 25:55 9
14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - TJ Tatran Hostinné 4:1 (1:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 4. 11. 2018 od 14:00, sraz 13:00

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Strnad Libor, Komárek Ladislav (69. Klaban Lukáš), Komárek Jan, Machačný David, Dřímal Jan (72. Šoltys Radek), Poutník Michal (67. Havelka Miloslav), Klaban Tomáš

Střelci: 29. Klaban Tomáš, 47. Poutník Michal, 73. Janáček Jaroslav (pen.), 87. Klaban Tomáš - 76. Pham Roman

V posledním domácím vystoupení byl cíl jednoznačně daný – získat 3 body, na nic se nešetřit a nechat na hřišti veškeré síly a hlavně odvděčit se sobě i fanouškům za minulé venkovní utkání.

Za příjemného počasí bylo úvodních 15 minut zápasu hodně neurovnaných, ani jednomu týmu se valně nedařila kombinace a probíhaly spíše rétorické souboje s hostujícím útočníkem. Až když jsme se po této úvodní fázi začali soustředit více na svůj výkon, přicházely postupně i gólové šance. Propracovali jsme se do tří více než nadějných pozic, ale střely vždy minuly prostor o velikosti 7,32×2,44 metru. Střeleckou rukavici tak opět jako první zvednul Tomáš Klaban, kdy využil povedený balon za obranu a obstřelil vyběhnuvšího gólmana. Po celý zbytek poločasu jsme měli mírnou převahu, ale jak již jsem zmiňoval někde v předchozích komentářích, prozatím pro nás platily dvě jistoty, tj. poločasové vedení 1:0 a neproměněná penalta. To první jsme tedy potvrdili a to druhé? Uvařte si kávu a více se dočtete v hodnocení druhé půle.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s jasným pokynem – vyvarovat se chyb a uspokojení, což se nám nepodařilo v minulém zápase. Úvod jsme tak dobře zachytili a již po dvou minutách navýšil vedení na 2:0 Michal Poutník. Dalších několik minut jsme díky zvýšenému sebevědomí dobře kombinovali a jedné akci ve stylu tiki-taka chybělo jen důraznější zakončení. Poté jsme však přenechali hru hostujícímu týmu a ten ihned zazlobil povedenou střelou, kterou Míla vytáhl konečky prstů na rohový kop. Nedařilo se nám hru uklidnit a podržet míč, tudíž do okolí našeho velkého vápna létalo až nepříjemně velké množství balonů, ať už ze standardních situací či autových vhazování. I s trochou štěstí se nám vše dařilo odvracet a pak přišel pro nás i fanoušky dobře známý moment v podobě pokutového kopu. Hostující gólman neudržel nervy na uzdě a v okamžiku, kdy měl balon ve svých rukavicích, dopustil se nesportovního chování (zřejmě hození balonu do Machyho, který byl v tomto zápase tak trochu za otloukánka a asi už jen chybělo, aby si na něj vyšlápl i nějaký hráč z přípravky  ). Výsledkem byla tedy nařízená penalta. Jelikož se v její neúspěšné exekuci již protočili téměř všichni hráči, rozhodl se vzít zodpovědnost na sebe ten na hřišti nejzkušenější (myšleno nejstarší  ) a pokutový kop s přehledem proměnil. Musel, protože jinak by byla jubilejní desátá (odhadem) neproměněná penalta hodně drahá. Ještě však nebyl konec utkání a hosté se za svoji zvýšenou aktivitu dočkali zaslouženého snížení v 76. minutě, kdy po rohovém kopu z první prostřelili vše před sebou. Další inkasovaný gól jsme však již nedopustili a naopak do otevřenější obrany v závěru ještě jednou pláchnul Tomáš a střelou podél brankáře završil výsledek na 4:1.

Vítězstvím jsme splnili požadovaný cíl naplno bodovat, a i když hra nebyla optimální, výhru jsme si díky více vypracovaným šancím a vstřeleným gólům zasloužili. Děkujeme příznivcům kopidlenského fotbalu za podporu a srdečně je zveme na poslední kop, který se uskuteční 9. 11. na Radnici. A na závěr otázka k zamyšlení – proč se vlastně penaltě lidově říká „desítka“???

Komentář hosté, M. Celar: O tom v kolika a v jaké sestavě, jsme jeli ven už ani nebudu mluvit, protože se to stalo tradici.Bohužel na to že jsme jeli ven v jedenácti lidech a z toho byli tři dorostenci, zas průběh zápasu tolik znát nebyl měli jsme místama i převahu ale fotbal se hraje na goly a domácí narozdíl od nás goly dávali.Další ztracený zápas z venku nás poslal tam kde se v druhé půli budem spíš snažit o záchranu,místo toho aby sme hráli klidný střed tabulky.