FK Kopidlno vs SK Jičín B

12. FC Spartak Kobylice 2 1:8 0
13. TJ Sokol Bílá Třemešná 2 1:9 0
14. TJ Baník Žacléř 2 1:13 0

FK Kopidlno A - FK Dolní Kalná 4:0 (2:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 11. 8. 2019 od 17:00

Pro úvodní kolo nové soutěže nám byl vylosován houževnatý soupeř z Dolní Kalné, který odehrál konec loňské sezóny kvalitně a dal se tedy očekávat nelehký zápas.

V úvodu jsme hosty ihned zatlačili, dařilo se nám využívat chyb v jejich rozehrávce a především jsme tlak potvrdili i gólovým zápisem, když se střelou zpoza šestnáctky prosadil Lukáš Klaban. I nadále jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, často zbytečně jsme však téměř veškeré akce okamžitě valili dopředu a při případné ztrátě musel následovat stejně rychlý návrat. Takovýto fotbal nahoru, dolu nemohlo ani jedno mužstvo vydržet, tempo muselo zákonitě lehce opadnout a hra již byla do konce poločasu prakticky vyrovnaná. V průběhu první půle tak za zmínku jistě ještě stojí další střela, kterou se prezentoval opět Lukáš, tentokráte však skončila na tyči. Prvním z klíčových momentů celého utkání pak byla druhá branka, kdy nedohody hostující obrany využil důrazem sobě vlastním Jindra Aubrecht a vstřelil tak svůj první mistrovský gól v našem mužstvu.

I v druhé pětačtyřicetiminutovce jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, vědomi si již několikrát ověřené fráze, že poločasové vedení 2:0 je nejhorší výsledek. A pokud by hosté využili některou ze svých příležitostí, mohlo být utkání ještě dramatické. Se střelou mířící k tyčce i samostatným nájezdem si ovšem Martin v bráně zdárně poradil a v tuto chvíli tým podržel. Uklidnit jsme se mohli při odpískaném pokutovém kopu, leč zakončení jen olízlo levou tyč. Naštěstí nás to nemuselo dlouho mrzet a šťastnou střelou z bezprostřední blízkosti se prosadil Láďa Komárek. Třetí gól utkání rozhodl a nám se tak začínala otevírat okénka pro další útoky. Jeden z nich jsme ještě zužitkovali, když po nezištné přihrávce od Kovyho do prázdné potvrdil dobrý zápas Lukáš Klaban.

Na hráčích byla vidět chuť a snaha nový soutěžní ročník ihned nastartovat domácí výhrou, potěšující je také solidní produktivita, které u nás nebývá zvykem a též vychytaná nula. Dalším utkáním je zápas v Miletíně, tedy na hřišti, kde se nám dlouhodobě bodově nedaří a budeme se tedy snažit tuto nelichotivou bilanci napravit.

Komentář zápasu hosté: Úvodní utkání sezony jsme absolutně nezvládli. V poli bylo utkání jakž takž vyrovnané, ale diametrální rozdíl byl ve fotbalové kvalitě, domácí byli daleko fotbalovější, rychlejší, přesnější, přímočařejší a hlavně produktivnější. Pro úspěch musíme udělat daleko více i z hlediska přístupu, takhle se o body nebojuje. Z chyb se musíme poučit, rychle zapomenout a připravit se na domácí utkání s Úpicí. Domácím k zaslouženému vítězství gratuluji, výborný výkon předvedli i rozhodčí.

Sestava: Brožíček Martin, Janáček Jaroslav (C), Komárek Petr, Dyčenko Vítek (60.  Komárek Jan), Janda Petr (45. Strnad Libor), Klaban Tomáš, Komárek Ladislav, Machačný David, Aubrecht Jindřich, Klaban Lukáš, Poutník Michal (64. Kovář Miloš)

Střelci: 8. Klaban Lukáš, 44. Aubrecht Jindřich, 60. Komárek Ladislav, 84. Klaban Lukáš

Jindřich Aubrecht

Jindřich Aubrecht