FK Kopidlno vs FC Spartak Kobylice

14. TJ Sokol Bílá Třemešná 6 3:29 0

FK Kopidlno A - SK Jičín B 3:3 (1:2) pk 5:4

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 25.08.2019 od 17:00

Ve druhém domácím klání jsme chtěli napravit nevydařené utkání z předešlého kola a proti mladému záložnímu týmu Jičína opět připojit nějaké body.

Úvod i celé utkání se vyznačovalo bojovností, důrazem a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Do zápasu jsme vstoupili lépe, když jsme byli mírně aktivnější a aktivitu přetavili i v úvodní branku, když si kolmici za obranou našel Tomáš Klaban a obstřelem vyběhnuvšího gólmana otevřel skóre utkání. Hosté potrestali naší nedůslednost v bránění za 5 minut, když po zbytečné standardní situaci takřka z půlky hřiště balón prošel až k Martinovi v brance, ten ještě stihl reflexivně zakročit, dorážka z blízkosti již však byla neřešitelná. Hra byla velmi vyrovnaná, ale opět to byli hosté, kteří tentokráte zužitkovali rohový kop zatočený přímo do branky. Do poločasu již branka nepadla ani na jedné straně, nám se nedařilo především kvalitními balóny nastartovat útočníky či krajní záložníky a oni tak museli převážně podstupovat vzdušné souboje.

V poločasové pauze jsme apelovali na hráče, že na otočení skóre je dostatek času a nesmíme se nechat ihned od úvodu strhnout honbou za vyrovnáním. Hra byla opět vyrovnaná, podařilo se nám však také brankově udeřit, a to hned dvakrát v rozpětí několika vteřin. Nejprve z přímého kopu míč zatočil na vzdálenější tyč Klába a po chvilce se střelecky také prosadil Michal Poutník. Při takovémto bleskovém otočení skóre je posléze třeba rychle neinkasovat, to se nám však k naší škodě nezdařilo. Neuhlídali jsme křídelního hráče, který přihrávkou pod sebe našel dobře postaveného spoluhráče a ten nevýraznou přízemní střelou, do které však těsně před gólmanem ještě zasáhla reflexivně Martinova kopačka, srovnal na 3:3. Od této chvíle se hra opět přesouvala od vápna k vápnu, přesto již však k další změně skóre nedošlo. Nutno přiznat, že na čtvrtý brankový úder především v samotném konci utkání měli více šancí hosté, střelecká muška či Martin v bráně ovšem byli proti.

V penaltovém rozstřelu rozhodují většinou maličkosti, nám se zadařilo pěticí hráčů pokaždé skórovat (Berounský, Janáček, Valnoha, Klaban T., Kovář), soupeř jednou zaváhal, což v konečném důsledku značí výhru na penalty 5:4 a druhý bonusový bod na domácí konto.

Komentář zápasu hosté: V utkání hraném nahoru dolu jsme podali zatím nejlepší podzimní výkon, zatímco v Nové Pace jsme 1 bod získali, dnes v Kopidlně jsme podle mého názoru 2 ztratili, měli jsme víc gólových příležitosti a především v závěru jsme mohli vítězství strhnout na svoji stranu z několika gólem zavánějících situací. Chválím celý tým za kvalitní výkon a věřím, že v prvním domácím utkání se 3 bodů dočkáme.

Sestava: Brožíček Martin, Janáček Jaroslav (C), Valnoha Martin, Komárek Petr, Strnad Libor, (64. Dyčenko Vítek), Janda Petr (76. Kovář Miloš), Machačný David, Komárek Ladislav, Aubrecht Jindřich, Poutník Michal (89. Berounský Patrik), Klaban Tomáš

Střelci: 16. Klaban Tomáš, 53. Klaban Tomáš, 54. Poutník Michal - 21. Malý Daniel, 32. Halász Michal, 57. Valnoha Martin (vlastní)

Jindřich Aubrecht

1 gól