14. TJ Jiskra Kocbeře 18 28:78 7

Kompletní tabulka

TJ Lázně Bělohrad B - FK Kopidlno A 2:5 (0:4)

Sestava: M. Kovář - J. Košek (56. R. Šoltys), M. Poutník, V. Dyčenko, L. Klaban, T. Klaban, P. Komárek (C), P. Berounský, L. Strnad, M. Valnoha, L. Komárek

Posledním zápasem v sezóně 2017/2018 byl venkovní mač na Pecce proti rezervě Lázní Bělohrad. Vlivem různých (většinou bohužel neadekvátních!) omluvenek jsme vyráželi v 11 hráčích, na druhý poločas naše řady rozšířil po splnění svých tenisových povinností Radek Šoltys. Sraz byl naplánován na Pecce cca 40 minut před utkáním, někteří hráči však zřejmě chtěli vyzkoušet slatinné lázně a omylem čekali na začátek zápasu v Bělohradě.

Úvod utkání a vlastně celý první poločas se nám vydařil téměř až nad očekávání. Do zápasu, ve kterém „o nic nešlo“, jsme vstoupili mnohem aktivněji než domácí tým a začali si vytvářet šance a střelecké příležitosti. Vyústěním naší snahy tak bylo již v 18. minutě komfortní vedení 3:0 a peckovský rozhlasový komentátorský „Nestór“ předvídal domácím debakl. Po čtvrtém vstřeleném gólu tempo zápasu z naší strany lehce opadlo, již jsme se tolik netlačili do útoku a kombinacemi drželi míč na svých kopačkách.

Do druhého poločasu domácí přeci jen vstoupili s větším elánem a obraz hry se vyrovnal. Šance se střídaly na obou stranách, nejprve z velkého vápna chytrou střelou zvýšil na 5:0 Michal Poutník (a spolu s útočníkem Hořic B si tak zajistil střelecký primát v okresním přeboru) a následně se 2krát prosadili i domácí hráči. Závěrečný hvizd hlavního arbitra pak ukončil nejen tento zápas, ale i celou vydařenou sezonu. Bezprostředně po utkání následovalo předání vítězného poháru z rukou předsedy okresního fotbalového svazu a na úplný závěr několik fotek pro všudypřítomné neodbytné paparazzi.

Nezbývá než pogratulovat našim hráčům za poctivě odmakaný kvalitní poslední zápas. Za celou sezónu pak patří díky všem, kteří se o kopidlenský fotbal starají, od trenérů přípravek až po nejstaršího fanouška. Díky! a jste srdečně zváni na fotbalové hřiště na poslední kop v pátek 29. 6. 2018.

Střelci: 70. Nezbeda Tomáš, 80. Rychecký Miroslav - 7. Klaban Tomáš, 11. Klaban Tomáš, 18. Berounský Patrik, 23. Berounský Patrik, 66. Poutník Michal