FK Kopidlno A - TJ Slavoj Skřivany 3:4 (1:3)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 8. 9. 2019 od 17:00

Náročné domácí utkání proti aktuálnímu lídru tabulky ze Skřivan sice fanoušci ocenili po zápase potleskem, ovšem bodově jsme vyšli naprázdno, tedy z tohoto pohledu musíme být nespokojeni.

Na začátku utkání jsme byli aktivnější, hosté spíše vyčkávali na naše zaváhání, ze kterých by mohli jít do protiútoků a využít své útočné síly. Od počátku též bylo zřejmé, že se bude jednat o důrazné utkání plné osobních soubojů a také řádně vyhecované, neboť pochopitelně chtěly uspět oba týmy. V první větší šanci se ocitlo naše mužstvo, ale vyběhnuvšího gólmana se nám z bezprostřední blízkosti nepodařilo přelobovat. Udeřilo tedy na druhé straně, když se do skákavého balonu před šestnáctkou opřel hostující hráč a nechytatelnou první střelou na branku otevřel skóre. Že se nejedná o náhodu, se ukázalo i za několik okamžiků, kdy opět z nenápadné akce najednou pohotová střela, která tentokrát orazítkovala tyč. Další posun ve skóre nastal po našem zaváhání, respektive nedorozumění na trase stoper – gólman a pro hosty již bylo jednoduchou záležitostí míč nasměrovat do úplně prázdné brány. Důležitý kontaktní gól se nám podařilo vstřelit o 4 minuty později, když pěknou akci a centr zužitkoval Tomáš Klaban. Ani jsme si nestačili na střídačce říct, jak se takový gól do šatny strašně hodí a zaváháním při bránění a jednoznačným faulem v pokutovém území jsme nabídli Skřivanům pokutový kop, kterým nepohrdly.

I přes studenou sprchu v podobě třetího inkasovaného gólu byla v kabině na hráčích vidět snaha se ještě o výsledek porvat a s tímto odhodláním jsme vstoupili do druhé půle. V té úvod patřil hostím, kteří nás zatlačili k naší šestnáctce a centry do vápna létaly jeden za druhým. Situace jsme zdárně přečkali a hra se tak již vyrovnala. Opět však skórovalo hostující mužstvo, po ztrátě balonu jsme nestihli útočníka vystavit do ofsajdu a ten tváří v tvář gólmanovi potvrdil své střelecké schopnosti. Stav 1:4 byl již složitý, hráči i nadále bojovali, na hřišti se také přitvrdilo, což vyústilo i ve vyloučení po druhé žluté kartě pro hráče hostí. Tím jsme se mohli dostat lehčeji do závěrečného tlaku umocněného ještě gólem na 2:4 po kombinační akci. Ač jsme některými střelami či přízemními centry ohrozili hostujícího brankáře, gól padl až po přímém kopu v nastavení, když s pomocí teče skóroval Miloš Kovář. Ihned poté následoval závěrečný hvizd a konečný výsledek zápasu tedy 3:4.

O nadějnější výsledek jsme se připravili vlastními chybami, kdy jsme soupeři vlastně dvě jednoduché branky darovali a otáčet dvou či tříbrankovou ztrátu je pak velmi složité. Je potřeba se ovšem z těchto chyb opět poučit a pokračovat v nasazení, které hráči v po většinu zápasu ukázali.

Komentář zápasu hosté: Těžké utkání plné osobních soubojů. Jelikož jsme byli produktivní, postupně jsme si vypracovali náskok 4:1 a navíc jsme dvakrát nastřelili tyč. V 70. minutě jsme si vývoj utkání zkomplikovali vyloučením po druhé žluté. S vypjetím všech sil se nám podařilo vítězství uhájit.

Sestava: Brožíček Martin, Janda Petr, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Strnad Libor, (46. Dyčenko Vítek), Poutník Michal, Machačný David, Komárek Ladislav, Aubrecht Jindřich, Klaban Tomáš, Klaban Lukáš (75. Kovář Miloš)

Střelci: Střelci: 43. Klaban Tomáš, 73. Poutník Michal, 90. Kovář Miloš - 17. Dítě Jiří, 39. Brzek Ondřej, 44. Žalman Radim (Pokutový kop), 68. Dítě Jiří

Jaroslav Janáček

Miloš Kovář