14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

TJ Sokol Železnice - FK Kopidlno A 3:1 (3:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 15. 9. 2019 od 17:00

Derby v Železnici pro nás bylo další šancí pokusit se získat tolik potřebné body z venku, ovšem potvrdili jsme, že na tohoto soupeře příliš neumíme a o výsledku se tak vlastně rozhodlo již v prvním poločase. Úvodní pasáž byla především oťukávací, obě mužstva nechtěla udělat zbytečné chyby, domácí se více snažili hrát rychleji, přímočařeji a jednodušeji. První branka na sebe i tak nenechala dlouho čekat, z dlouhého autového vhazování balon propadl, nejpohotověji si ho našel domácí hráč a zblízka rozvlnil síť. Hra se odehrávala především mezi velkými vápny, my jsme si snad až na nebezpečnou hlavičku Jandy žádnou jednoznačnou šanci nevytvořili, takže druhý gól opět přidali domácí. Centrovaný míč ze standardní situace prošel celým vápnem bez povšimnutí, otřel se o zadní tyč a jednoduše zapadnul až za brankovou čáru. Když pak o pár minut později z našeho přímého kopu domácí provedli úspěšný „rychlý“ brejk a navýšili na 3:0, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Času sice dostatek s výsledkem něco provést, ovšem proti organizované obraně jsme se prosazovali sporadicky a s velkými obtížemi.

V druhém poločase jsme přesto bojovali od úvodu až do posledních chvil, hru oživil v útoku Miloš Kovář a domácím se již hra tolik nedařila. Železnice stále hrozila ze standardních situací či dlouhých autových vhazování, tentokráte ovšem bez gólového efektu. Náš jediný gól padl po brejkové akci, na jejímž konci stál Aubrecht, který nekompromisně prostřelil domácího brankáře. Domácí tím ještě více znervózněli, neproměnili některé své šance, a kdybychom v závěrečných minutách již při hře o deseti měli srovnána střelecká mířidla, mohl být konec ještě napínavý. To se však nestalo a my odešli po zásluze poraženi.

Železnice byla především kvalitnější a důraznější v prostoru, kde se o výsledku zápasu rozhoduje, tj. v obou velkých vápnech. Nám chyběla jednoduchá hra ve formě přihraj a naběhni, individuální akce zpravidla nikam nevedly a nevedou. Potřebovali bychom dostat na kopačky sebevědomí a jistotu při základních úkonech s balonem, to se ovšem při současných početně mizerných tréninkových návštěvách podaří jen shodou náhod. Budeme muset tedy zápasy zkusit urvat bojovností a enormní snahou.

Komentář domácí: "Trochu rozporuplné pocity...Ty dobré jsou tři body, ukončení série tří zápasů bez výhry, první poločas a trefa Patrika Crhy po několika měsících. Ty horší spočívají v postupném uvadání týmu ve 2. části hry včetně střelecké impotence a ve strachu o výsledek po korekci hostů. Najednou nám chyběla režie, klid, přihrávka i zvládnutí běžných herních situací. Pochválit však musím levou stranu a oba stopery."

Sestava: Brožíček Martin, Janda Petr, Komárek Petr, Janáček Jaroslav (C), Dyčenko Vítek, Poutník Michal (55. Kovář Miloš), Machačný David, Komárek Ladislav, Aubrecht Jindřich, Klaban Tomáš (85. Hnízdil Patrik), Klaban Lukáš

Střelci: 9. Starý Adam, 31. Míka Jan, 38. Crha Patrik - 69. Aubrecht Jindřich