1. FK Nová Paka - FK Kopidlno A 1:2 (1:2)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, sobota 12. 10. 2019 od 15:30

V dalším zápase jsme konečně také dosáhli na první venkovní body, a to hned na hřišti mužstva Nové Paky, které v předchozích šesti domácích zápasech pokaždé vyhrálo. I s ohledem na tuto skutečnost jsme zvolili defenzivnější rozestavení s cílem dostat balony na rychlé útočné hráče. To se nám i v prvním poločase dařilo měrou vrchovatou, a když nám svým ospalým výkonem domácí tuto hru navíc usnadňovali, bylo z toho rázem dvougólové vedení po brankách Miloše Kováře. Ten nejprve využil chvilkového zaváhání mezi domácím gólmanem a stoperem, natáhl své běhy, čímž byl u míče nejdříve a snadno poprvé trefil na komoru. Druhá branka padla opět po přihrávce za obranu, samostatném nájezdu a kličce gólmanovi. A nebylo ani daleko od hattricku, ale další samostatný nájezd byl zakončen nepřesně a přímý kop skončil pouze na pravé tyči. Domácí sice měli převahu v držení míče, ale k ohrožení branky či do vyložené šance se prakticky v první půli nedostali. Do hry jsme jim tak pomohli bohužel sami, když jsme v poslední minutě úvodního dějství napoprvé míč neodklidili a domácímu hráči pak pouze stačilo na dlouhou nohu míč píchnout směrem na branku.

Druhý poločas se pak vzhledem k našemu jednobrankovému vedení a síle domácích prakticky odehrával na naší obranné polovině. Nová Paka zlepšila hru, k čemuž jí významně pomohl přesun kapitána z pozice stopera do útoku. Odehrávala se tak z naší strany pravá zákopová válka a byli jsme nuceni si pomáhat i odkopnutými balony, abychom si v obranné činnosti alespoň na chvíli ulevili. V druhé půli jsme již nebyli tak nebezpeční, i přesto dvě nadějné příležitosti mohly přinést větší klid, ale zůstaly neproměněny. A když největší šance domácích po standardní situaci a hlavičce skončila vedle branky, mohli jsme se po konečném hvizdu radovat sice možná z překvapivých, ale z pohledu tutových šancí zasloužených tří bodů.

Hráče je třeba pochválit za přístup a bojovnost, která bude ve stejné míře potřebná i v dalším domácím zápase proti Bílé Třemešné.

Komentář domácí: Vůbec jsme nezachytili začátek zápasu. Dvě hrubé chyby naší obrany soupeř potrestal a udělal si dvoubrankový náskok který jsme již nedokázali smazat. Je k ničemu herní převaha když prakticky za celé utkání vážně neohrozíte branku, z tohoto pohledu zasloužené vítězství hostí kterým gratuluji k zisku tří bodů.

Sestava: Brožíček Martin, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Janda Petr, Klaban Lukáš, Komárek Petr, Komárek Ladislav, Aubrecht Jindřich, Kovář Miloš (75. Berounský Patrik), Klaban Tomáš (90. Strnad Libor)

Střelci: 45. Machát Pavel - 16. Kovář Miloš, 23. Kovář Miloš

Posledních 30 dnů: 692 | Posledních 7 dnů: 133 | Poslední den: 14