14. TJ Jiskra Kocbeře 18 28:78 7

Kompletní tabulka

FC Vrchlabí B - FK Kopidlno A 6:1 (2:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, sobota, 2. 11. 2019 od 14:00

V posledním podzimním zápase jsme opět dávali s obtížemi dohromady sestavu, přesto jsme toužili urvat nějaký bod. Vzhledem k nepřízni počasí se hrálo na umělé trávě a v úvodní pasáži bylo znát, že hra na tomto povrchu je odlišná a obě mužstva si tak na povrch obtížněji zvykala. Vrchlabí drželo častěji míč, mnohem lépe kombinovalo a snažilo se především hrou po stranách vytvářet si gólové šance. Těm jsme zdárně odolávali až do poslední desetiminutovky, kdy jsme nejprve inkasovali po střele zpoza vápna a poté z náběhu za obranu a následného lobu. Poločas 2:0 nám dával sice ještě naději, ale šance na zvrat by mohla nastat jen výrazně zlepšeným výkonem, nejvíce nás srážela nepřesnost přihrávek.

Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe, nezbavovali jsme se balonu a nebáli jsme si konečně přihrát přesně do nohy. Zlepšená hra ihned vedla k tutové šanci a dalším nadějným situacím, nedali jsme a tak branka zákonitě padla na druhé straně. Následně se nám podařilo snížit, to však bylo povážlivě z naší strany vše a domácí nám „jednoduchými“ kombinačními akcemi ukazovali, jak se má na rychlém umělém povrchu hrát. Nakonec z toho byla výrazná, ale naprosto zasloužená porážka. Podzim tedy končíme na 9. místě, oproti loňské sezóně máme na svém kontě o 3 body méně. Přes zimu máme na čem pracovat, záleží na samotných hráčích, jak k tréninkům přistoupí.

Komentář domácí: Vrchlabí poslední zápas podzimu zvládlo. Poločasový výsledek 2:0 se otřásl v základech v úvodu druhého poloviny zápasu, když hosté skórovali, ale svoji další šanci nevyužili. Po té se duel vrátil do kolejí vyjetých v první polovině utkání. Vrchlabí si zaslouženě, po dobrém výkonu, dokráčelo pro tři body.

Sestava: Brožíček Martin, Dyčenko Vítek, Janáček Jaroslav (C), Janda Petr, Strnad Libor, Klaban Lukáš, Komárek Petr, Komárek Ladislav, Aubrecht Jindřich (73. Zikmund Jaroslav), Poutník Michal, Klaban Tomáš

Střelci: 34. Slavík Michal, 41. Tauchman Martin, 55. Blažej Jan, 65. Zajíc Antonín, 77. Zajíc Antonín, 78. Zarebski Ondra - 62. Janda Petr