TJ Sokol Nemyčeves - FK Kopidlno A 2:2 (1:1), pk 4:3

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, sobota 25. 8. 2018 od 17:00

Sestava: Kovář Miloš, Valnoha Martin, Komárek Ladislav, Janáček Jaroslav (C) (´78 Komárek Petr), Dyčenko Vítek (´54 Strnad Libor), Klaban Lukáš, Machačný David, Komárek Jan, Dřímal Jan, Klaban Tomáš, Poutník Michal (´62 Šoltys Radek)

Střelci: 14. Vacek Michael, 75. Vacek Michael - 10. Klaban Tomáš, 86. Klaban Tomáš

Ve venkovním derby zápasu v Nemyčevsi jsme toužili již naplno bodovat a potvrdit tím, že naše hra sice snese určité měřítko, schází nám však zmíněné přetavit v gólové vyjádření.

Začátek zápasu byl převážně oťukávací a žádné mužstvo si nevytvořilo větší tlak či šance. Jako první jsme udeřili my po akci jak vystřižené z pera Eduarda Basse: já na bráchu, brácha na mě, lidi řvali, prásk bum seděl. Z vedení jsme se však neradovali dlouho, kdy po neodpískaném faulu na polovině hřiště jsme následně zaváhali při centrovaném míči a domácí Vackem vyrovnali. V další fázi utkání jsme však potvrdili, kde nás aktuálně tlačí nejvíce bota, dostávali jsme se do jasných gólových šancí, vyústěním ovšem byly pouze dvě nastřelené tyče. Tlačili jsme se neustále do útoku, zároveň však museli zůstávat pozorní v obraně, protože Nemyčeves byla schopná nás nějakým brejkem ztrestat. První poločas další branku nepřinesl, za zmínku tak stojí některé zbytečné fauly, po kterých jsme obdrželi žluté karty a v další fázi zápasu pak museli být přednostně střídání tito karetní hříšníci, i když by oživení hry bylo potřebné třeba na jiných postech.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, obě mužstva makala, my měli více ze hry, koření fotbalu však nepřicházelo. Dvakrát jsme opět stanuli sami před domácím brankářem, skóre se ale neměnilo. Na střídačce jsem sotva pronesl, že zahazováním našich šancí budeme potrestáni z nějaké standardní situace a přišel rohový kop domácích. Naivně jsme při něm nechali dvakrát hráče stojícího zády k naší brance otočit a inkasovaný gól byl na světě. Byli jsme nuceni stáhnout hru na 3 obránce a vrhnout síly do útoku. Do plné obrany jsme si šanci nevypracovali, pomohli jsme si až přímým kopem, který zatočil k tyči Tomáš Klaban. V závěru utkání pak po chybě na půlící čáře mrzí vyloučení Kláby, který musel před naší šestnáctkou zatáhnout za ruční brzdu. V penaltách jsme další plusový bodík nepřidali a odvážíme si tak z venku jen jeden bod.

Opakujícím se tématem je neproměnění vyložených šancí. Je tedy třeba nadále poctivě pracovat, zůstat pozitivně naladěn a střelecké štěstí se opět dostaví. Nejlépe pak již v dalším domácím zápase.

Komentář domácí : Derby zápas se vyznačoval více bojovností a nasazením, než fotbalovostí. Hosté působili velice dobře v přechodové fázi, a to nám dělalo potíže. Měli více brankových příležitostí, ale nám pomohla vždy konstrukce branky. Zápas střelecky řídili náš Vacek a hostující Tomáš Klaban. Penaltový rozstřel je vždy loterie a tentokrát jsme byli úspěšní my. Chválím tým za nasazení bojovnost a soudržnost. Na lepším terénu to bude jistě i fotbalově lepší. Díky týme, díky kluci. Jen tak dál.

Posledních 30 dnů: 686 | Posledních 7 dnů: 144 | Poslední den: 5