14. TJ Jiskra Kocbeře 17 28:71 7

Kompletní tabulka

FK Kopidlno A - SK Miletín A 1:1 (pk 2:4)

FK Kopidlno A - SK Miletín A  1:1 (pk 2:4)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 16. 9. 2018  od 17:00

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Komárek Petr, Janáček Jaroslav (C), Klaban Lukáš, Machačný David, Komárek Jan (75. Komárek Ladislav), Klaban Tomáš, Poutník Michal (79. Dřímal Tomáš), Dřímal Jan

Střelci: 38. Janáček Jaroslav - 88. Lámr Tomáš

Úvodní poločas nabídl bojovný důrazný fotbal, ve kterém si obě mužstva vytvářela střelecké příležitosti či náznaky šancí jen velmi obtížně. Hosté hrozili z autových vhazování a kvalitně zahrávaných standardních situací, naše mužstvo pak mohlo hrozit balony za obranu či průnikovými přihrávkami. Do důležitého vedení jsme se dostali první my, a to dorážkou Jardy Janáčka z bezprostřední blízkosti. První půle tak tedy větší množství šancí nenabídla a skončila naším nejtěsnějším vedením.

Ve druhém dějství jsme se opět museli mít neustále ve střehu při soupeřových autech či rohových kopech. Zároveň se nám začaly více otevírat prostory pro útočné akce, ze kterých jsme mohli navýšit vedení a myslím si i tím o zápasu rozhodnout. Vytvořili jsme si tři více než nadějné příležitosti, ale buď "nechali vyniknout" hostujícího gólmana nebo balon po pěkné akci dua Klaban Tomáš, Jéňa Dřímal těsně proskákal kolem brankové tyče. V posledních 15 minutách nás soupeř z Miletína přeci jen více přitlačil a především díky již zmiňovaným kvalitním přímým kopům navyšoval tlak do velkého vápna. Poprvé nás zachránila ještě dobře postavená konstrukce naší fotbalové svatyně, ale těsně před koncem si centrovaný míč ve vápně našel hostující hráč a zblízka prostřelil Miloše v bráně. Pro nás opět smolný závěr utkání, který byl navíc podtrhnut v penaltovém rozstřelu, kdy se nám nepovedlo najít recept na brankáře hostí. Diváci po zápase sice ocenili hráče potleskem, ale cítíme, že získaný bod byl v tomto zápase málo.

Zápas opět potvrdil, že aktuálně nám nejvíce chybí sebevědomí v zakončení a vhodném řešení v předbrankovém prostoru. Nezbývá než každý zápas poctivě odmakat, a to již v následném těžkém mači ve Dvoře Králové.

Komentář hosté, Antonín Kraus: Vyrovnané a bojovné utkání. Domácí šli do vedení v závěru prvního poločasu, my jsme vyrovnali v závěru druhého. Penalty jsme zvládli i díky Richterovi stoprocentně. Za bojovný výkon do samotného konce utkání chválím všechny hráče.