1. TJ Sokol Nepolisy 26 90:31 62
12. TJ Jiskra Kocbeře 26 44:64 29
13. TJ Sokol Nemyčeves 26 37:82 22
14. TJ Tatran Hostinné 26 37:99 16

TJ Sokol Železnice - FK Kopidlno A 2:0 (2:0)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých - skupina A, neděle 31. 3. 2019 od 16:30

Sestava: Kovář Miloš, Komárek Ladislav, Janáček Jaroslav (C), Valnoha Martin, Dyčenko Vítek, Dřímal Jan, Machačný David, Komárek Jan (77. Zarycký Tomáš), Janda Petr, Poutník Michal (64. Klaban Lukáš), Klaban Tomáš

Střelci: 4. Mestický Jakub, 40. Repka Tomáš

První jarní venkovní souboj jsme odehráli proti mužstvu TJ Sokola Železnice a na kvalitně připraveném terénu jsme chtěli navázat na domácí výkon z předchozího zápasu. Soupeře zdobí týmové výkony opírající se o poctivou defenzivu, rychlé přechody do útoku a plnění taktických pokynů. Naordinován byl tak především okamžitý návrat do obrany při ztrátě balonu a trpělivost a přesnost v kombinaci spojená s delšími míči do náběhu útočníků či záložníků.

Oťukávací úvod rozčísl gól domácích, kteří z výkopu od brány využili naši nedůslednost a propadlý míč z delší vzdálenosti z první uklidili do brankové sítě. Snažili jsme se držet více míč na svých kopačkách a v průběhu první půle se dostali i do několika nadějných akcí. Ale buď jsme v zakončení mířili nepřesně, nebo včas zakročila domácí obrana v čele s brankářem. Zároveň jsme však v rozehrávce, především v úvodu, kazili a nemohli se tak dostat do plných obrátek. Také nám činily problémy standardní situace a dlouhé vhazované auty domácích. Pokud jsme se vyvarovali zbytečných ztrát a chyb v rozehře, v poli jsme měli mírnou optickou převahu. Povětšinou však v území, odkud góly nepadají. Z takto plynoucí hry v závěru poločasu udeřila podruhé Železnice, kdy jsme nechali hráči u autové lajny příliš prostoru a ten ideálním centrem našel hlavičkáře Repku, pro kterého nebyl problém balon nasměrovat do správného místa. A když se neujal ani náš přímý kop z hranice velkého vápna, skončil pro nás poločas dvoubrankovou ztrátou.

V kabině jsme se snažili vlít do hráčů více šťávy a sebevědomí, že s výsledkem se dá ještě něco udělat. A myslím si, že i hráči sami cítili, že herně nejsme horší a možné to opravdu je. V druhé půli jsme tedy logicky museli být ti aktivnější. Do vyložených šancí jsme se však prakticky nedostávali, pouze několikrát prověřili pozornost železnického gólmana. Nadále jsme se snažili o vytvoření většího tlaku na domácí mužstvo, které však i díky četnějšímu zisku odražených balónů než my, zdárně odolávalo. Když ani závěr utkání, z naší strany riskantnější otevřenější hra, ze strany domácích vyložené příležitosti z protiútoků, gól nepřinesl, tak celé utkání skončilo shodným skóre jako první poločas.

Pokud bychom proměnili některou ze šancí v první půli, šance urvat nějaký ten bodík mohla být. V řešení zásadních momentů ovšem byli domácí kvalitnější a z tohoto důvodu je porážka zasloužená. Nyní budeme muset naplno máknout proti mužstvu Nemyčevsi a podpora fanoušků se nám bude hodit, přijďte v hojném počtu.

Komentář domácí Vladimír Blažej, trenér: "Výhru jsme si odpracovali, návrat na přírodní trávu po téměř 5 měsících byl hodně znát. Tři body nám zajistily velmi pěkné branky. Kopidlno bylo velmi těžkým soupeřem a ve 2. půli nás zasypávalo centry do vápna ze všech možných situací. Proti snížení stál však výborný Šuk, stoperská dvojice a nepřesná střelba hostů. Nicméně aktiva v podobě několika loženek a 2 gólů, které nebyly uznány, byla v této části i na naší straně. Musím říci, že budu rád, až nebudu nucen improvizovat ve složení týmu."

TJ Sokol Železnice A

Jaroslav Janáček