1. TJ Sokol Nepolisy 21 72:25 50
13. TJ Sokol Nemyčeves 21 30:64 19
14. TJ Tatran Hostinné 21 34:70 15

FK Kopidlno A - TJ Dvůr Králové B 0:0 (0:0) pk 3:0

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 5. 5. 2019 od 17:00, sraz v 16:00

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek, Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Komárek Ladislav, Klaban Lukáš, Komárek Jan (73. Komárek Petr), Machačný David, Janda Petr, Havelka Miloslav, Poutník Michal (89. Berounský Patrik)

Střelci penalt: Janáček J., Berounský P., Havelka M.

V dalším domácím zápase jsme již po nevýrazných výkonech potřebovali bodově zabrat, čekal nás však nelehký soupeř, rezerva Dvora Králové, který nám v utkání na podzim pořádně motal hlavu. I s ohledem na vzájemné podzimní utkání (sice venkovní výhra 2:0, ale s notnou dávkou štěstí a několikrát v zápase zadarmo svezení na fotbalovém kolotoči) jsme vsadili především na bojovnost, zodpovědný přístup při bránění a základem případného úspěchu pak bylo fyzicky vydržet s běhavými hráči soupeře.

Od úvodu zápasu bylo patrné, že přijelo mužstvo, kterému je kombinační hra, i na našem menším hřišti, vlastní. Hosté drželi více balon na kopačkách a nám tedy nezbývalo než bojovat o každý míč, pomocí dlouhých nákopů přesunout těžiště hry dále od naší branky, případně podnikat rychlé kontry. V prvním poločase si obě mužstva vytvořila šance, Lukáši Klabanovi se po prostrčení míče za obranu nepodařilo prostřelit gólmana, na druhé straně svůj typický zákrok nohama předvedl Miloš Kovář a balon uklidil do bezpečného prostoru. Ke konci první půle jsme se postupně dostali pod nápor hostí, střely z hranice vápna po soubojích uvnitř „šestnáctky“ však nemířily přesně.

Zásadní otázkou do druhé půle bylo, jak vydržíme se silami, protože trénovanost bohužel nyní není na patřičné úrovni a na střídačce byl pouze jeden čerstvý hráč a pak zbylí dva, kteří nechali spoustu sil v sobotním mrazivém utkání za B tým (a poté i při pozápasové tiskovce ☺). Průběh druhé půle korespondoval s tou první, hosté byli více na míči, pokud si však vytvořili šance, tak v jejich zakončení naprosto selhávali. Nám se otevřela šance vstřelit branku, když na brankáře pronikal Míla Havelka, důležitý první dotek ovšem nebyl ideální a tak následně vyběhnuvšího gólmana již neobstřelil. Poté jsme ještě ze standartní situace zpoza šestnáctky nastřelili tyčku a v úplném závěru pak trnuli, když opět zákrok spodní polovinou těla musel vytáhnout Kovy v brance. Následné pokutové kopy pak skončily v nejkratším možném čase, hráči Dvora navázali na neúspěšná zakončení z průběhu zápasu a obdobnými střelami doprostřed brány vždy brankovou konstrukci přestřelili. U nás se exekutoři v pořadí Janáček, Berounský, Havelka nemýlili a druhý bonusový bod jsme silou vůle a štěstí urvali.

Dva body z domácího utkání bereme, soupeř byl kombinačně a pohybem na výši a my tedy museli sáhnout hlouběji do rezervoáru sil a zápas odjezdit. Hráči za to také byli po zápase odměněni potleskem spokojeného publika a také mým poděkováním.

Komentář zápasu hosté: Na perfektně připraveném hřišti jsme stejně jako na podzim proti stejnému soupeři shořeli na neproměňování šancí a bojovní domácí dotáhli zápas až do penaltového rozstřelu. V něm byli domácí lepší, když my jsme poměrně symbolicky dali všechny tři naše penalty nad branku.

TJ Sokol Železnice A

Jaroslav Janáček