FK Kopidlno vs SK Jičín B

12. FC Spartak Kobylice 2 1:8 0
13. TJ Sokol Bílá Třemešná 2 1:9 0
14. TJ Baník Žacléř 2 1:13 0

TJ Sokol Nepolisy - FK Kopidlno A 4:1 (2:1)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, sobota 25. 5. 2019 od 17:00

Sestava: Komárek Ladislav, Dyčenko Vítek, Komárek Petr, Valnoha Martin, Strnad Libor (59. Komárek Jan), Janda Petr (66. Šoltys Radek), Janáček Jaroslav (C), Machačný David, Dřímal Jan, Poutník Michal, Havelka Miloslav

Střelci: 13. Vaníček Jaroslav, 42. Pokorný Pavel, 70. Batelka Michal, 77. Lihan Jan - 39. Machačný David

Předposlední venkovní zápas nás čekal na hřišti Nepolis, teď už si dovolím tvrdit u postupujícího celku do vyšší soutěže. Pře utkáním jsme řešili zásadní otázku, kdo z hráčů si troufne do brankoviště, neboť nám vypadli hned dva gólmani. Nelehkého úkolu se s přehledem zhostil Láďa Komárek a týmu několikrát zásadně vypomohl.

Na úvod jsme vycházeli logicky ze zabezpečené obrany a vyčkávali, s čím vyrukuje soupeř. Ten se především snažil využívat udržené či sklepávané balony od svého silového útočníka nebo po našich akcích okamžitě přecházet do protikontrů. Museli jsme si dávat také bedlivý pozor na standardní situace, které domácí zahrávají kvalitně a ve vápně jdou agresivně za každým míčem. My jsme naopak v první půli těžili z převahy v záložní řadě, kde nám Nepolisy nechávaly dostatek prostoru ke kombinaci, tuto výhodu se nám však nedařilo přetavit v nějaké zásadnější momenty. První, trochu laciný, gól jsme obdrželi po delším balonu na útočníka, který si tělem pokryl míč, a již se nám nepodařilo jeho akci zastavit. Domácí si pak vytvořili některé pološance, ty však většinou skončily v rukavicích našeho gólmana. Podařilo se nám však vyrovnat střelou z dálky, která konečně mířila na branku a balon zamířil přesně k levé tyči. Remízový stav se nám bohužel nepodařilo udržet do poločasové pauzy a z našeho nadějného útoku se vyklubal jen rychlý brejk a zpět vzatý jednobrankový náskok „Nepálu“.

Ve druhém poločase náš výkon bohužel poklesl, domácí „zmenšili“ hřiště a my již tak neměli tolik prostoru a času na kombinaci. Museli jsme tak věřit spíše v náhodnou či vybojovanou akci. O vítězství rozhodli domácí v poslední čtvrtině utkání, kdy využili rohový kop zatočený přímo do brány a přímý kop zpoza velkého vápna. Poté už se utkání spíše dohrávalo a čekalo se na závěrečný hvizd.

Do dalších zápasů musíme vystavět na solidním kombinačním výkonu z první půle, spojit to s maximální vůlí a bojovností, a tím věřím, dosáhneme na tolik potřebné body.

Komentář domácí: V zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Soupeř stihl vyrovnat, ale parádními góly z rohu Michala Batelky a trestňáku Honzy Lihana jsme další bodovou ztrátu nepřipustili.

Jindřich Aubrecht

Jindřich Aubrecht