1. TJ Sokol Nepolisy 26 90:31 62
12. TJ Jiskra Kocbeře 26 44:64 29
13. TJ Sokol Nemyčeves 26 37:82 22
14. TJ Tatran Hostinné 26 37:99 16

FK Kopidlno A - TJ Sokol B. Třemešná 3:5 (2:1)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, neděle 9. 6. 2019 od 17:00

Úspěch v posledním domácím zápase nám mohl dát jistotu B třídního zachování fotbalu v Kopidlně i pro následující sezónu, tudíž hráči měli o motivaci jasně postaránu. Věřili jsme, že se nám podaří navázat na výkon z předešlého utkání a připsat si tak důležitý bodový zisk.

Od začátku jsme se prali s aspektem, na který žehrá většina mužstev, a to kvalitním a přesným zakončením. Do zápasu jsme totiž vstoupili velmi aktivně, šance přiházely jedna za druhou, a pokud by ve 20. minutě svítil stav na světelné tabuli alespoň 4:0, nemohli by se přítomní diváci vůbec divit. Podařilo se nám skórovat však pouze dvakrát, nejprve potvrdil střeleckou formu Láďa Komárek a poté zužitkoval práci obou útočníků přesným pokutovým kopem Jarda Janáček. Hosté byli zralí na oddechový čas a tak jistě uvítali občerstvovací pauzu. Po ní se totiž hra vyrovnala, soupeři se dařilo lépe kombinovat a prakticky i z první střely na branku také skórovat. Snížení s námi znatelně zatřáslo, do poločasu jsme však stále ještě nadějný výsledek 2:1 uhájili.

Druhý poločas začala hra obdobně jako na konci toho prvního, tedy vyrovnaně, a to až do 57. minuty, kdy podruhé udeřili hosté. Od tohoto okamžiku, asi až na pětiminutový úsek zápasu, ve kterém jsme z nadějné pozice přestřelili branku, začali hráči Bílé Třemešné stále více přebírat iniciativu. Misky vah se překlopily na soupeřovu stranu po rohovém kopu a umístěné hlavičce nehlídaného hráče. Poté z naší strany pokračoval boj nejen se soupeřem, ale i sebou samými a zvyšující se nervozitou. O utkání pak definitivně rozhodly 2 branky, nejprve po našem zaváhání a následně střele z velkého vápna. Na mrzuté porážce pak již nic nemohl změnit náš třetí gól z kopaček Tomáše Klabana. Po posledním hvizdu byla v kabině vidět na hráčích sklíčenost a sami si uvědomovali, že se jednalo o další promarněnou šanci k záchraně této soutěže.

Není však čas věšet hlavu, co bylo, bylo, a my teď musíme k poslednímu zápasu přistoupit s maximální koncentrací. Důležitý bude již samotný fakt, abychom odjížděli na poslední zápas do Hostinného v kompletní sestavě, i za cenu nemilých změn ve víkendových plánech. HRÁČI ROZHODNĚ FOTBALOVOU I MRAVNÍ KVALITU NA ZVLÁDNUTÍ TOHOTO UTKÁNÍ MAJÍ, COŽ JIŽ OPAKOVANĚ PROKÁZALI V TÉTO I UPLYNULÉ SEZÓNĚ.

Komentář zápasu hosté: Stejně jako na podzim se nám proti Kopidlnu podařilo otočit nepříznivý stav 0:2. Po pravdě, první poločas patřil jasně soupeři a mohl pro nás dopadnout mnohem hůř. Nastartovali jsme se až v jeho polovině po občerstvovací pauze. Ve druhé půli jsme již byli lepším týmem a dovedli utkání k vítězství. Jsem rád, že série našich porážek skončila.

Sestava: Kovář Miloš, Dyčenko Vítek (85. Komárek Petr), Valnoha Martin, Janáček Jaroslav (C), Strnad Libor, Komárek Ladislav, Machačný David, Komárek Jan (69. Šoltys Radek), Janda Petr, Klaban Tomáš, Havelka Miloslav (39. Berounský Patrik)

Střelci: 15. Komárek Ladislav, 20. Janáček Jaroslav (Pokutový kop), 88. Klaban Tomáš -  30. Kubelka David, 57. Poloprudský Ondřej, 74. Kubelka Jaroslav, 85. Kubelka David, 86. Jákl Martin

TJ Sokol Železnice A

Jaroslav Janáček