TJ Tatran Hostinné - FK Kopidlno A 1:12 (1:5)

mistrovské utkání JAKO 1. B třída dospělých, sobota 15. 6. 2019 od 17:00

Sestava: M. Kovář - J. Janáček ©, P. Komárek, M. Valnoha, L. Strnad (46. M. Havelka), L. Klaban (46. P. Berounský), J. Komárek, L. Komárek, P. Janda, M. Poutník, T. Klaban

Střelci: 2. M. Klacek - 6. J. Janáček,  12. T. Klaban, 18. L. Komárek, 32. J. Komárek, 39. M. Poutník, 50. D. Kracík (vl.), 61. P. Berounský, 63. M. Havelka, 66. M. Poutník, 73. P. Berounský, 77. T. Klaban, 80. M. Poutník

Poslední zápas, ve kterém šlo o bytí a nebytí v krajské soutěži, nás čekal v Hostinném. Ještě před samotným zápasem nám však spadl kámen ze srdce, když jsme se dozvěděli výsledek Kocbeří. Přesto jsme chtěli vyhrát a zakončit tak sezónu pozitivně.

V úmorném vedru jsme ihned v úvodu z ojedinělé akce domácích inkasovali, což ihned v rozhlase stroze glosoval domácí komentátor. Podařilo se nám však záhy vyrovnat přesnou hlavičkou ze standardní situace a od té doby to již začal být jednoznačný zápas. Mladý domácí tým se snažil hrát fotbal, hodně kombinovat, a pokud hráči vydrží, má rozhodně budoucnost. Na druhou stranu nám ale zároveň dovoloval snadněji, než je obvyklé, vytvářet si šance a skórovat. Do poločasu jsme tak již odskočili na skóre 1:5 a bylo již očividné, že druhý poločas se bude spíše jen z povinnosti dohrávat. Podařilo se nám tak přidat dalších sedm branek a zřejmě tak dosáhnout pro naše mužstvo na historické vítězství v této soutěži. Ovšem je třeba brát tuto výhru s velkou rezervou, o setrvání v soutěži jsme měli rozhodnout daleko dříve a nemuseli tak trnout v posledním hracím kole.

V jarní části soutěže jsme získali o 4 body méně než na podzim, a to jsme doma hráli vícekrát. Na domácí půdě se nám však nedařilo dle představ a často jsme vlivem neproměněných šancí zbytečně zaváhali. Vliv mohla mít rostoucí nervozita, ale z mého pohledu i snižující se tréninková účast a s tím spojená nižší herní praxe a fyzická připravenost. Po letní pauze je třeba v přípravě na těchto činnostech opět pilně zapracovat.

Na závěr děkujeme fanouškům za celoroční podporu, návštěvnost domácích zápasů byla v této soutěži jen s malou ztrátou druhá nejvyšší.

Komentář domácí: Poslední utkání v krajské soutěži jsme bohužel absolutně nezvládli. Za 17 let, co se motám v Hostinném kolem fotbalu, si takový debakl nepamatuji.

TJ Sokol Železnice A

Jaroslav Janáček