Rozhovor Tomáš Klaban

Jeho týmu se daří a jemu samotnému také. Útočník Kopidlna Tomáš Klaban v posledním odehraném kole nasázel hattrick do sítě Kobylic a pomohl k vysoké domácí výhře 7:1. A co víc, za svůj výkon si od fanoušků vysloužil titul Hráč kola. „Po dlouhé době máme silný a vyvážený tým,“ pochvaluje si fotbalista, jenž v kariéře okusil i angažmá v Jičíně.

Tomáši, hattrick se tak často nepovede. Ideální zápas z tvého pohledu?

To je pravda, už si ani nepamatuji, kdy jsem ho vstřelil naposledy. Snad ještě v okresním přeboru (směje se).

Zároveň sis vysloužil titul Hráč kola.

Je to příjemné, ale zásluha celého týmu. Po dlouhé době máme tým, který je velice silný a vyvážený.

Jak bys svoje branky a výkon popsal?

Jsem velmi rád, že mi to tam zas začalo padat, celé minulé jaro a i začátek sezony jsem byl v útlumu, tak o to je radost větší, že se mi teď daří. A i celkem herně na postu útočníka.

Kopidlno v úvodu sezony šlape. Co pomohlo ke zlepšení?

Přišli noví kluci, kteří výborně zapadli a konečně máme široký kádr. Nikdo nemá nic jistého, a i to nás posouvá dál.

Jaké jsou letos cíle?

Máme zatím odehrané dva venkovní zápasy, a to jednu prohru a výhru, takže bude záležet, jak nám to půjde ve venkovních zápasech. Doma si věříme na kohokoliv, takže uvidíme, ale nebál bych se říct, že cíle jsou ty nejvyšší.

Co čekáš od letošní 1. B třídy?

Opět velice vyrovnanou soutěž. Každý může vyhrát a zároveň prohrát s každým.

Jak ses k fotbalu dostal a co znamená v tvém životě?

K fotbalu jsem se dostal už asi nějak v šesti letech, kdy mě k němu přivedl taťka, který hrál také za Kopidlno a pak i v Rožďalovicích. Rád jsem se jezdil jako malý kluk s babičkou na něj koukat. Odmala jsem toužil také hrát v áčku Kopidlna a jsem rád, že se mi to povedlo. Chybí tomu ještě historicky asi první postup s Kopidlnem do 1. A třídy. To by byl asi takový splněný sen.

Jaká je aktuálně atmosféra v týmu?

Hodně pozitivní. Po dlouhé době můžeme hrát třeba i o postup a nestrachovat se o sestup. A to je samozřejmě znát.

Kdo je podle tebe největším favoritem soutěže?

Asi zatím suverénní RMSK Cidlina B, ale budeme se jí to snažit znepříjemnit.

Žádné nadcházející události.

Petr Janda