14. TJ Jiskra Kocbeře 19 29:87 7

Kompletní tabulka

TJ Sokol Libáň - FK Kopidlno B 2:2 (0:1)

JEŽEK SPORT Okresní přebor mužů, sobota 16. 9. 2023 od 16:30

Branky: Hlavatý, Ovcharenko – Sedláček Ta. 2. Rozhodčí: Sobotka – Skyba, laik. ŽK: 0:2. Diváci: 120.

Nádherné počasí a početná divácká kulisa viděla derby mezi Libání a rezervou Kopidlna. Domácí se od začátku snažili napravit poslední nezdary a připsat si body do tabulky. Postupně se dostali do několika vyložených šancí, ale vždy ztroskotali na hostujícím brankáři nebo akci nedotáhli do zdárného konce. Ve 22. minutě tak zničehonic udeřilo na druhé straně, domácí obrana trestuhodně zaspala po autu, hosté se objevili ve dvou proti jednomu bránícímu hráči a Sedláček prostřelil Miecha. Hra se pak postupně kouskovala, obě mužstva kupila řadu nepřesností a tak poločas skončil vedením Kopidlna. V úvodu druhého dějství pak přišla studená sprcha pro Libáň, kdy se místo vyrovnání dostal po hrubé chybě domácích k míči opět Sedláček a rázem to bylo 0:2. Naštěstí hned za dvě minuty vyrobil hrubku i obránce hostí, který svou přihrávkou vyslal Hlavatého do sóla a ten tváří v tvář brankáři nezaváhal a snížil tak na 1:2. Domácí pak přidali a tlačili se za vyrovnáním, a to se povedlo celkem brzy. V 59. minutě dostal Ovcharenko přihrávku za obranu, obešel i brankáře a do prázdné branky pohodlně vyrovnal na 2:2. Libáň pak znovu trestuhodně zazdila několik dalších šancí, a tak se do konce utkání skóre již nezměnilo a Kopidlno si tak odvezlo z Libáně bod. Utkání velice dobře odřídili rozhodčí.